HTC Kulaklık Girişini Kaldırıyor!

Apple’ın kısa süre önce tanıtmış olduğu yeni model cihazların kaldırılan kulaklık girişi, şimdide HTC tarafından uygulanacak. 

Telefonlarımızın üzerinde yer alan 3.5mm kulaklık girişini kaldırmak isteyen HTC, yeni model telefonları ile bu konuda bir değişiklik yapacağını bildirdi. Kulaklık girişini kaldıran Apple gibi ek donanımlar ile müzik dinleme keyfini sürdürmeyi düşünen HTC bu değişikliği HTC Bolt ile yaşatacak.

Kulaklık Girişi Kalkıyor!

Öyle ki bu durum üzerine HTC Bolt için yeni açıklamalar kulaklık girişi için geldi. Kulaklık girişi kaldırılacağını söyleyen sızıntıların uzmanı olan Evan Blass tarafınca son atılan mesajlarda HTC Bolt modelin’de 3.55mm‘lik kulaklık girişinin olmayacağı belirtildi. Evan Blass’ın yanı sıra yine sızdırmaları ile ünlü LlabTooFer de aynı durumu teyit etti.

Konuyla ilgili HTC tarafından resmi bir açıklama yapılmamış olmasına karşın HTC Bolt tanıtımı ile birlikte bu konudaki durum da paylaşılmış olacak

Mobil sektörde piyasada yer alan bu gelişmeler ile gelecekte tüm telefonlarda kulaklık girişi kalkacak ve beraberinde telefonlar daha ince olup maliyetide azda olsa düşecektir. Bu yolu tercih eden HTC yeni telefonlarda böyle bir değişikliğine gidilebileceğinin de sinyallerini veriyor. Bu açında önümüzdeki yıllarda mobil sektörde bu açıdan bir değişiklik gelebilir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0