HTC One A9’un Fiyatı Belli Oldu !

HTC One A9 ülkemizde ön siparişe açıldı. One A9’un Türkiye’deki fiyatı rakiplerine göre oldukça fazla duruyor. HTC’nin yeni cihazının satış tarihi ve fiyatı yazımızda yer alıyor.

Tasarım konusunda One M9 ile beklenen etkiyi oluşturamayan HTC, Qualcomm’un Snapdragon 810 işlemcisinin ısınma problemiyle beraber 2015 yılında gözden düşen bir amiral gemisi modeli olarak karşımıza çıkmıştı. HTC bu süreçten sonra tasarımcıları ile yollarını ayırdı ve yeni bir yapılanma içerisine girdi. Sessizliğini oldukça uzun bir süre koruyan HTC, geçtiğimiz aylarda orta ve üst seviyenin arasında bir model olan One A9’u tanıtmıştı.

HTC One A9’un Fiyatı Belli Oldu !

HTC One A9 Özellikleri

Android 6.0 Marshmallow sürümü yüklü olarak satılan One A9, tasarım konusunda iPhone 6 ve 6s modellerine olan benzerliği ile oldukça tepki gördü hatta bu konuda firmadan bazı açıklamalar da gelmişti. 5 inç boyutunda Full HD, 401 ppi değerine sahip bir ekranı olan One A9, Snapdragon 617 yonga setini kullanıyor. İki farklı RAM seçeneği bulunan cihazın 16 GB’lık modelinde 2 GB RAM, 32 GB’lık modelinde ise 3 GB RAM bulunuyor. Kamera konusunda da orta sınıf bir değere sahip olan telefonun ön kamerası 4 megapiksel iken arka kamerası 13 megapiksel çözünürlüğünde.

HTC One A9 Satış Tarihi ve Fiyatı

Bugün itibari ile ön satışa sunulan telefonun fiyatı 2.499 TL, HTC One A9’un Türkiye’deki satış tarihi ise 12 Kasım 2015 olarak biliniyor. Bu fiyat aralığında Snapdragon 617’den daha güçlü işlemcilere sahip olan telefonlar bulunsa da HTC’nin rakiplerine göre yüksek fiyatlı telefonu elbette alıcı bulacaktır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0