HTC One X9 geliyor

Bu seneyi pek iyi bir şekilde geçirmeyen HTC yılın son çeyreğinde tanıttı yeri ürünlerle durumu toparlamaya çalışıyor. Şimdi ise HTC One X9 geliyor. İşte HTC’nin yeni telefonu hakkında ilk detaylar.

HTC’nin çok yakında tanıtacağı düşünülen One X9 modelinin özellikleri sızdı. Gelen son iddialara göre HTC One X9, 4GB RAM ve 2K ekran ile kullanıcıların karşısına çıkacak gibi görünüyor. İşte One X9’un merakla beklenen özellikleri.

2015’in başlarında satışa sunduğu One M9 ile bir türlü umduğunu bulamayan HTC, geçtiğimiz aylarda orta-üst segment arasında yer alan One A9 modeli ile karşımıza çıkmıştı. Türkiye’de vergiler de eklendiğinde 2.500 TL gibi oldukça yüksek sayılabilecek bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan One A9’un piyasa da nasıl bir etki yaratacağı merak edilirken, Tayvanlı firmanın 2015 yılı için son bir planının daha olduğu ve bu yönde yeni bir telefon duyuracağı ortaya çıktı. HTC One X9 ismini taşıyacak olan yeni telefon rakiplerine göz dağı veren oldukça güçlü özelliklere sahip olduğunu ifade edebiliriz.

htc-one-x9-geliyor

Gelen son bilgilere göre One X9; 4GB RAM‘e, 2K çözünürlüğünde ekrana, 23 Megapiksel arka ve 4 Megapiksel ön kameraya, HTC BoomSound hoparlöre ve 3.500 mAh kapasiteli bataryaya sahip olacak. One X9 64/128 GB modeli ile birlikte 4 GB RAM kullanılacakken cihazın 32 GB modeli ise 3 GB RAM ile birlikte gelecek gibi görünüyor.

One X9‘da sunulacak güç bir hayli yüksek olacak gibi duruyor. Zira işlemci koltuğunda gelecek senenin amiral gemi modellerinde kullanılması planlanan Snapdragon 820 veya 10 çekirdekli Mediatek Helio X20 yonga setine yer verilmesi planlanıyor.

HTC One X9 özellikleri eğer söylendiği gibi gerçekleşirse, One X9’un Android telefon piyasasındaki amiral gemisi modellerinin bir tık daha önünde olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Bakalım One X9 özellikleri nasıl olacak? Bu arada HTC bu yeni üründe de oldukça yüksek bir fiyat politikası izleyeceği kesin gibi görünüyor. Kullanıcıların HTC’ye bir türlü ısınamamasının önünde ki en büyük engel ise HTC’nin yüksek politikası görünüyor. Bakalım HTC bu modelini ne kadarlık bir fiyat etiketiyle kulanıcılarına sunacak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0