Ana SayfaTeknoloji HaberleriIBM'den Faydalı Buluşlar

IBM’den Faydalı Buluşlar

-

Siri’nin İsim Telaffuzunu Düzeltme

Apple'ın dijital asistanı Siri, isimleri doğru bir şekilde telaffuz etmede oldukça iyidir, ancak bazen insan...

Kurulduğu günden beri yaptığı çalışmalar ve projeler ile insanların ayakta alkışladığı teknoloji firması IBM’de çalışan mucitler yep yeni buluşlara imza attılar. Birçok alanda başarılı bir şekilde çalışma hayatını sürdüren IBM son zamanlarda bilim alanında yaptığı çalışmalar ile yeni başarılara ve yeni ödüllere hak sahibi olacak gibi duruyor.

aasas

IBM‘nin yeni çalışmaları uzay alanında, taşımacılıkta, mikroelektrik alanlarında yapım süreçleri ve fabrikasyon çalışmalarında süreçlerde insan hayatında faydasi ile gündeme geldi.

Polimer hayatımızda en çok öğrenci arkadaşlarımızın kimya derslerinde karşısına çıkıyor. Polimler aslında bir kimyasal bağdır. Çeşitli molekülleri kendi yapısına bağlayarak onlarla bir bütün oluşturur ve sağlam sert kimi zaman yumuşak bir doku oluşturarak bi malzeme haline gelir.

paspas ıbm

Polimer yapısındaki etmen ve yeni değişiklikler sonucu Polimer çatlamaya karşı dirençli, kendini yenileme özelliğine sahip sert yumuşak gibi maddelere dönüşebilme özelliğine sahip bir madde haline gelmiş durumda.

Gücünü diğer maddelere göre ayarlayabilen Polimer, kendinden güçlü maddelere karşı %50 güç oranını artırarak gücünü yükseltip kimi maddeler içinde kendi gücünü düşürerek onlara ayak sağlamış olur. Üstelik yüksek derecede ısı verdiğimizde içindeki yapıları ve yapısında bulunan elementler sayesinde gücünü yitirmeyip şeklinin bile bozulmaması Polimer’in çok güçlü bir yapıya sahip olduğu anlaşılıyor

-- Reklam --

Yeni Bruce Lee Filmi Geliyor!

Günümüzün en ünlü oyuncularından biri olan ve zamanının en popüler aktörleri arasında yerini alan Bruce Lee ile ilgili yeni...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz