Ana SayfaTeknoloji HaberleriiCloud+ Planlarının Ücretleri Belli Oldu!

iCloud+ Planlarının Ücretleri Belli Oldu!

Apple'ın bulut hizmeti iCloud+, geçtiğimiz etkinlikte yeni seçenekleri duyurdu. Bugün ise iCloud+ planı ücreti de açıklandı.

-

IMDb, 2023 Yılının En Popüler Dizi ve Filmlerini Açıkladı!

Günümüzün en büyük dizi ve film veritabanı olarak faaliyetlerini gösteren ıMDb, 2023 yılının enleri...

Günümüzün en büyük teknoloji şirketlerinin başında gelen Apple’ın bulut hizmeti iCloud+, geçtiğimiz etkinlikte yeni seçenekleri duyurdu. Bugün ise iCloud+ planı ücreti de açıklandı.

Eylül ayında tüm teknoloji dünyasını Apple sallamaya devam ediyor. 12 Eylül tarihinde gerçekleştirdiği etkinlik ile berber iPhone 15 serisi başta olmak üzere birçok yenilik ve güncellemeyi kullanıcıları ile paylaştı. Cihazların ardından dün kullanıma sunulan iOS 17’nin peşinden iCloud+ abonelik ücretleri belli oldu.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber dijital ortamda yer alan dosyaların boyutu da ciddi oranda arttı. Fiziksel olarak bu dosyaları saklamak bazen kullanıcılar için işkence haline geliyor. Bu gibi durumlarda bulut saklama yöntemleri kullanıcıların imdadına koşuyor. Bunlardan en popüleri olan iCloud+ yeni seçenekleri ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Artık planlar arasında 5 GB, 50 GB, 200 GB, 2 TB, 6 TB ve 12 TB seçenekleri yer alacak.

icloud+ ücretleri

Aslında paketler, 12 Eylül’deki etkinlikte zamlı şekilde açıklandı. Ancak Apple’ın etkinlikte duyurduğu 6 TB ve 12 TB’lık paketlerin durumu belirsizdi. Apple, bugün bulut sisteminin yeni paketlerinin fiyatını belirledi. iCloud+ planı ücretleri şu şekilde;

Saklama AlanıFiyat
5 GBÜcretsiz
50 GB12,99 TL/ay
200 GB39,99 TL/ay
2 TB129,99 TL/ay
6 TB899,99 TL/ay
12 TB1799,99 TL/ay

Gelen yeni özellikler ve fiyatlandırmalar kullanıcılar tarafından olumlu şekilde karşılandı. Eğer zam uygulanmazsa, kullanıcıların iCloud+ planlarını sıklıkla tercih ettiğini görebiliriz.

iOS 17 Detayları Belli Oldu! Bugün Geliyor!

Avatar Frontiers of Pandora İnceleme Puanları ve Yorumları Belli Oldu

Massive Entertainment, Ubisoft ve FoxNext tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yarın (7 Aralık 2023) itibariyle yayınlanacak olan Avatar Frontiers...
İbrahim Özbek
İbrahim Özbek
Teknoloji ve espor dünyasında hakkında gelişmeleri yakından takip ediyor. Ayrıca sinema ve edebiyat alanında kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Yaptığım çalışmalar ve araştırmalar ile beraber kendimi geleceğe hazırlıyorum.