Ana SayfaTeknoloji HaberleriİETT Güneş Enerjili Otobüs Seferlerini Başlattı

İETT Güneş Enerjili Otobüs Seferlerini Başlattı

-

İETT’de sonunda beklenen oldu diyebiliriz. An itibari ile artık İETT güneş enerjili otobüs seferlerini başlatmış durumda ve yollarda artık bu otobüslerden gittikçe çok görmeye başlayacağız. Hiçbir yakıt harcamadan sadece güneş enerjisi ile çalışan bu güneş enerjili otobüs halk tarafından çok beğenilmiş durumda.

İETT’de zaten beklediğimiz bir gelişmeydi diyebiliriz çünkü uzun zamandır böyle bir durum konuşuluyor ancak bir türlü yaptırıma geçilememişti ve an itibari ile gerçek olmuş durumda. Artık bu toplu taşıma araçları sayesinde hava alırken zorluk çektiğimiz İstanbulun havası daha güzelleşecek diyebiliriz. Belediyeden halkın istediği tek şey bu güneş enerjili otobüslerin sayısının artırılması. Çünkü doğaya %0 zararı bulunan bu toplu taşıma araçları insanlığın en büyük ümidi oldu diyebiliriz. Eğer ileriki zamanlarda bu otobüslerin sayısı artar ve şahıs arabalarında sayısı azalırsa İstanbul havası çok temiz olacak diyebiliriz.

Şuanda insanlığın en büyük sorunu doğadaki hava kirlilikleri diyebiliriz. Çünkü hava o kadar kirlendi ki artık görüyorsunuz bir günde 4 mevsimi aynı anda yaşar olduk. Bir yamur yağıyor, bir anda hava ısınıyor, bir anda kar yağmaya başlıyor. Ozon tabakası iyice delinmiş durumda güneşten gelen ışık ışınları ozon tabakasından süzülmeden direkt olarak dünyamıza ulaşır duruma geldi ve bu ozon tabakasının delinmesi devam ederse insanlık yok olabilir.

iett

Özellikle Hollanda, İspanya ve Portekiz gibi ülkeler büyük korkuda diyebiliriz. Çünkü deniz seviyelerine karaları çok yakın ve ozon tabakasının delinmesi devam ederse buzullarında erimesi artarak devam edecek buda okyanus derinlik seviyesinin artacağı ve bu ülkelerin tamamen su ile kaplanıp yok olacağı gündeme onun için bu ülkelerde halkı duyarlandırmak için özel ekipler oluşturulmuş durumda ve umarız bizim ülkemizdede bu ekiplerin sayısı artar.

İETT’nin artık yollarda yolcu taşımak için kullanacağı Güneş enerjili toplu taşıma aracıda dünyamız ve havamız için çok önemli diyebiliriz. Umarız ki en kısa zamanda tüm ülkemize ve tüm dünyamıza bu doğaya zararsız araçların sayısı artar. Halkımızın bu konuda bilinçlenmesi gerekiyor çünkü ne kadar dünyamızı ve doğamızı korursak o kadar sağlıklı kalırız. Deri hastalıklarınında ozon tabakasının delinip Güneş ışınlarının direkt olarak dünyaya gelmesinden dolayı olduğunu belirtmek isteriz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here