Ana SayfaTeknoloji Haberleriİkinci El Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Neler Kontrol Edilmeli?

İkinci El Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Neler Kontrol Edilmeli?

-

Akıllı telefon dünyasından sonra 2. El satışın rövanşta olduğu bir diğer elektronik alet ise Tablet PC.

Hal böyle olunca ve çeşit boş olunca ancak fiyatlarda bir o kadar yüksek olunca kullanıcılar 2. El tablet satışlarına yanaşmış durumda, ancak günümüzde dolandırıcılığın arttığı ve ünlü prof dr’ların bile kolay kolay kandırıldığı teknoloji çağı için bu yardımcı ve bilgilendirici ipucu haberimizi sizler için derlemek istedik.

2. El tablet alırken nelere dikkat edilmeli? neler kontrol edilmeli? gibi soruların cevabını bulacağınız bu haber konumuzda madde madde listeleme yapacağız, sizler bu özellikleri sırasıyla ve karışık olarak test edebilirsiniz.

  • Ekranda çizik olup olmadığına dikkat edin
  • Ekran üzerinden herhangi bir sararma veya farklı renk var mı? tableti yan köşelerinden tutarak test edin
  • Kasa üzerini detaylı olarak inceleyin
  • Tabletlerin en önemli dikkat edilmesi gereken şarj girişini yanınızda kablosuz bir şarj aleti varsa test edin, eğer yanınızda kablosuz şarj aleti yoksa bilgisayar veya farklı bir tablet varsa ikisi arasında usb bağlantısı kurarak şarj girişini test edebilirsiniz, ki biz bunu en önemli faktör olarak denemenizi öneriyoruz.
  • Kulaklık girişini test edin, tablet üzerinde bulunan kulaklık girişleride şarj girişleri kadar önemli, bu konuda test etmenizi istediğimiz en önemli faktörlerden bir tanesi
  • Ekran üzerinde jelatin varsa çıkarıp ekranı tekrar kontrol etmenizi öneriyoruz, bazı jelatinler kalın olduklarından dolayı ekran üzerinde bulunan kılcal veya hafif çizikleri göstermemektedirler
  • Hoparlörler test edin, herhangi bir şey açarak sesi test edin

Bu söylediklerimizi tablete uyguladığınızda bir sorun ile karşılamazsanız tabletin sağlam olduğunu söyleyebiliriz, ancak çıkacak olan donanımsal veya yazılımsal sorunlardan veya genel olarak çıkabilecek herhangi bir sorundan dolayı cepkolik.com sorumlu tutulamaz, yazımız sadece bilgilendirme amaçlı olup, sizlerin maddi ve manevi olarak korunması için bilgilendirici bir haber yazısıdır.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here