Ana SayfaTeknoloji Haberleriİlk Google Glass Hırsızlıkları Başladı

İlk Google Glass Hırsızlıkları Başladı

-

Google Glass salı günü yapılan tek günlük satışın ardından tamemn tükendi. Fakat gözlük hakkında kötü haberler de geliyor. Los Angeles Venice bölgesinde bir kafede oturan Google Glass kullanan bir kişiyi elinde elektronik şok tabancası olan iki kişi gasp etti. Her ne kadar kafede oturan kişinin elinde ayrıca laptopu da olsa hırsızlar direkt olarak Google Glass’a yöneldiler.

Google bu tip hırsızlık vakalarının önüne geçmek için pahalı eklentiler sunarak hırsızları caydırabilir. Fakat şuan için küçük ve de pahalı bir mücevher gibi olması hırsızlar için çok kolay bir hedef.

Şimdilik çalınma olayları için bir koruma olmasa da kullanıcılar sigortalama yaptırarak geçici bir çözüm sağlayabilirler. Zira şuan için çalınan Google Glass’ın yerine alınabilecek bir cihaz satışta değil. Google’ın dağıtım politikasını da buradan anlamak mümkün. Günlük yaptığı satışla ürünün insanlar tarafından nasıl karşılanacağını sosyal tepkilerin ne olacağını ve nasıl bir satış politikası izlemeleri gerektiğini şimdiden öğrenmeye başladılar.  Anlaşılan o ki bir anti hırsızlık sistemi şart oldu.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

1 Yorum

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.