Ana SayfaTeknoloji Haberleriİlk Yerli Baz İstasyonumuz 'ULAK' Hizmet Vermeye Hazırlanıyor

İlk Yerli Baz İstasyonumuz ‘ULAK’ Hizmet Vermeye Hazırlanıyor

-

Türkiye’nin dışa bağımlılığını bitirecek yeni projesi olan ‘ULAK’ Aselsan’ın liderliğinde yürütülen ilk yerli baz istasyonu projesinde sona gelindi.

Türkiye olarak 1 Nisan tarihinde 4.5G ile tanışacağız. Her ne kadar 3G yanında teorik olarak yüksek hızlara erişilebilecek internet hızı 450Mbps’lik olsa da, pratikte ne kadar yaklaşabileceğimiz ise sunulan altyapının sağlamlığı ile doğru orantılı olacaktır. Bahsi geçen İnternet altyapısının temel taşlarından en önemlilerinden birisi de hiç kuşkusuz baz istasyonları olarak adını yazdırmaktadır.

Ar-ge çalışmaları da dahil teknoloji konusunda 2013 yılından beri geliştirilmesi yönünde çalışmaların yürütüldüğü ‘yerli baz istasyonu‘ projesinde nihayet sipariş aşamasına gelindi.

Turkcell’den gelen açıklamaya göre, yerli baz istasyonu alımı için ön sipariş görüşmelerine başlanmış durumda. Verilen siparişlerin tamamlanmasından sonra halihazırda dokuz farklı ülkede faaliyet gösteren Turkcell de bundan sonra şebekelerinde yerli baz istasyonları kullanacak.

aselsan 4.5G Ulak

Ana yüklenici firmalar olan ASELSAN ile Netaş ve Argela firmalarının iş ortaklığında üretimine başlanacak olan ilk yerli baz istasyonumuzun ismi ULAK olarak konulmuş olup, üreitmin tamamen banttan inmesi ile birlikte bundan sonra Türkiye olarak uluslararası rekabet gücümüz de ciddi derecede artmış olacak.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here