İnceliğiyle Ünlü Moto Z ve Moto Z Play Türkiye Pazarında

Lenovo tarafından yapılan temel çalışmalar neticesinde, Motorola’da artık Türkiye’de ki mobil telefon pazarında yerini alıyor. Üstelik bugün özel bir etkinlik yapıldı ve vakit kaybedilmeden, Moto Z ve Moto Z Play model telefonların Türkiye’de ne kadardan satışa çıkacağı dahi duyuruldu.

Motorola, Türkiye pazarına uzun süredir tam olarak giriş yapmak ve özellikle akıllı telefon alanında mevcut rekabetin içerisine girmek istiyor. Bunu da bir süredir çabalamakta olduğu Lenovo sayesinde başarmış durumda. Bugün ise, pazara girmeden de öte artık ürün tanıtımlarına başlamış durumdalar.

moto-z

Moto Z ve Moto Z Play Türkiye Satış Fiyatı

Bugün yapılan etkinlikte, bu özel modelinin 2.499 TL fiyatı ile Türkiye pazarında olacağını; Moto Z Play modelinin ise, 1.999 TL fiyatı ile Türkiye pazarında ki yerini alacağını duyurdular. Tam olarak tarih verilmese de, ilk verilere göre Aralık ayının ilk günlerinde iki modeli de bu fiyatlarla bir çok mağazada satışta görme mümkün olabilecek.

Ayrıca iki modelde; 5.5 inç ekran boyutu ve FULL HD özelliklere sahipler. Ekran konusunda play olmayan modeli, 2K kalitesi ile bir adım daha öne çıksa da, temelde görsel olarak ciddi bir fark olduğunu söylemek pek mümkün değil. Ayrıca cihazlar ilk anda 6.0.1 Marshmallow sürümüne sahip Android işletim sistemi ile kullanıcıları karşılıyorlar.

Cihazın Türkiye’de ki akıllı telefon sektöründe ne denli tutunacağı ve nasıl bir yol izleyeceği ise, ayrıca merak konusu.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0