Ana SayfaTeknoloji Haberleriİngiliz Sigorta Şirketinden Korkutan Açıklama: Wi-Fi Cihazları Kanser Yapıyor

İngiliz Sigorta Şirketinden Korkutan Açıklama: Wi-Fi Cihazları Kanser Yapıyor

-

İngiliz sigorta şirketi olan Lyod’s elektromanteyik radyason ile oluşan sağlık sorunlarını sigorta kapsamından atması gerektiğini vurguladı.

Lyoyd’s doğrudan olarak veya dolaylı şekilde elektromanyetik radyasyona kalanlar sağlık sorunları teşkil edebilir ve sigorta kapsamından çıkarıldı. Şu şekilde oluyor ki Lyoyd’s radyasyona maruz kalan hastaları sigorta ücretleri karşılamayacak artık.

Alınan bu karar daha detaylı incelendiğinde, maddeler arasında kablosuz internetin olduğu da ortaya çıktı. Dünya Sağlık Örgütü, Wi-Fi cihazlarının 2B sınıfında insanlar için kanserojen etki yarattığına dair bir bildiri yayınlamıştı. Lloyd’s ise aldıkları kararı bu bağlamda değerlendiriyor.

İsveç’in Stockholm şehrinde bulunan Karolinska Enstitüsü nöroloji profesörü Olle Johansson, yapılan eleştirilere son noktayı koyacak şu açıklamayı yaptı: “Wi-Fi cihazlarından kaynaklanan muhtemel sağlık sorunları olağanüstü bir şekilde genişledi. Beyin tümöründen lösemiye, hafıza kaybından konsantrasyon eksikliğine kadar birçok şikayet görülebilir. Dünyadaki radyasyon limiti çılgın bir şekilde yükseldi. Bu rakamın, 18. yüzyılda olduğundan 1 kuintilyon kat daha yüksek olduğu öngörülüyor. Sadece Wi-Fi olarak düşünmeyin. Etrafımızda her yerde radyo dalgaları var ve bunların insan ve hayvanların sağlığını çok ciddi şekilde etkilediğini biliyoruz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here