Instagram Orta Yaş İlgisi

Sosyal medya hesaplarında son zamanlarda oldukça revaçta olan ve rakiplerini bu yıl kullanıcı sayısı ile geride bırakan Instagram kullanıcıları daha da artmakta. Her geçen gün kullanıcı sayısı artan sosyal medya hesabı, güncellemelerini yapmakta yetişememekte. Hayatımızda önemli bir yer edinen ve popüleritesinin günden güne arttığı sosyal medya hesabı hakkında yapılan araştırmalar, Instagram’ın bu kullanıcı artışından yararlandığını göstermektedir. Pew internet araştırma şirketinin yaptığı açıklamaya göre bu sosyal medya platformuna eğilim her geçen gün artmaktadır. Yapılan araştırmalara göre Amerika Birleşik Devletleri’nde her 4 kişiden birisinin Instagram kullandığını göstermektedir.

Instagram Kullanıcıları Artıyor

Araştırma sonuçlarına bakıldığı zaman en ilgi çeken konulardan birisi de bu sosyal medya platformuna olan orta yaş nüfus ilgisi oldu. Kullanıcı sayısı her geçen gün artan Instagram, gençlerin yanı sıra orta yaş nüfusu da etkileyerek, kullanıcıları arasına katmayı başardı. 2013 yılında yapılan sayımlara göre Instagram kullanıcılarının %18’i orta yaş nüfustan oluşmaktaydı. Geride bıraktığımız 2014 yılında yapılan sayımlara göre ise, %25 gibi bir orana yükselen orta yaş Instagram kullanıcılarının yanı sıra, genç kullanıcılar da yüzde 37 den, yüzde 53 gibi bir sayıya ulaşmıştır.

Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan araştırmaya göre bu ülkede her 2 internet kullanıcısından birisinin Instagram kullandığı ortaya çıktı. Şimdi ise merak konusu olan bir başka husus, bu sosyal medya platformunun bu sene beklenen başarıyı elde edebileceği hususudur.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0