Instagram’ın Bir Eli Cebimizde

Her geçen gün gelişen teknoloji ile beraber aynı zamanda da sosyal medya üzerinde yapılan güncellemeler ile sosyal medya uygulamaları da oldukça fazla gelişme göstermektedir. Bu konuda yapılan güncellemeler her ne kadar kullanıcıların ilgisini çekse bile, bazen bu güncellemeler kullanıcıların cebine de olumsuz etki yaratabilmektedir. Dolayısıyla bu güncellemeler her an her yerde işe yarayamayabilmektedir.

İstenildiğinde Kısıtlanabilir

Bu konuda yapılan araştırmalara göre söz konusu güncellemeler çoğu kullanıcının sıkıntıya düşmesine de sebebiyet verebilmektedir. Bu hususun örneklerine sosyal medya da rastlamak mümkündür. Bu konuda son zamanlarda kullanıcı sayısı ile rakiplerine geride bırakıp, daha sonra sahte hesapları kapatarak kullanıcı sayısı ile beraber ünlülerin takipçilerini de kısıtlayan, bir resim ve video paylaşma uygulaması olan Instagram, bu konuda oldukça kullanışlı bir güncelleme yapmış fakat bir çok kullanıcısını da sıkıntıya sokmuştur. Söz konusu güncelleme ise otomatik video oynatmadır.

Sosyal medya uygulamaları

Otomatik video oynatma


Bu özellik ile ana sayfada yer alan videolar, otomatik olarak kendiliğinden çalışmakta ve bitince tekrar başa sarıp bir daha oynamaktadır. Hal böyle olunca da Instagram, bir çok kullanıcısının mobil veri kotasını bir sünger gibi içine çekmektedir. Bu konuya dikkat çeken sosyal medya güncel haberlerine göre bu güncelleme oldukça fazla enerji harcayabilmektedir. Bu güncellemeyi ise kullanmamak için ayarlardan bu özelliği kısıtlamak ve istek doğrultusunda videoları çalıştırmak gerekmektedir. Bunu yapmak ise çok kısa bir vakit almaktadır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0