Ana SayfaTeknoloji HaberleriIntel Core i7-8086K İşlemci Rekorları Kırmaya Geliyor

Intel Core i7-8086K İşlemci Rekorları Kırmaya Geliyor

İşlemci dünyasında yeni söz sahibi olacak olan Intel Core i7-8086K hız rekorlarıyla beraber geliyor. Intel Core i7-8086K için paylaşılan hız değerleri nasıl? İşlemcilerin özellikleri neler olacak? Hepsi haberimizde.

-

İşlemcilerinde kullandığı mimari nedeniyle çok büyük bir güvenlik açığının ortasında kalan Intel, hem yeni nesil işlemcileri hem de eski nesil işlemcilerinde hala bu güvenlik açıklarını gidermeye çalışıyor. Markanın bunun için çalışmalarını sıklaştırdığı söylense de hala kesin bir sonuca varılmış değil. Bir yan bu sorunla uğraşan Intel, diğer yandan ise yeni işlemci modelleri üzerinde çalışmalarına devam ediyor. İşte bu işlemcilerden birisi de Intel Core i7-8086K serisi olacak.

8.nesil işlemcilerin sınıfına dahil olacak yeni modelin özel bir farklılığı olacak. Öyle ki bu seri Intel’in 40.yıl kutlaması için özel olarak piyasaya sürdüğü bir seri olacak. Ortaya çıkan son performans testleri yeni işlemcilerin rekor üstüne rekor kıracağını gösteriyor.

Intel Core i7-8086K Değerleri Nasıl?

İlk bilgilere baktığımız zaman Intel Core i7-8086K işlemci modelinin, 6 çekirdekli olacağını görüyoruz. Daha önce kullanıldığı gibi 6 çekirdek kullanacak olan işlemci, 12 MB değerinde L3 bellek kullanacak. TDP değerinin 95 Watt olacağı açıklanan işlemciler, hız konusunda ise mevcut serilerin çok önünde olacak gibi gözüküyor.

Öyle ki serinin standart saat hızının 4 GHz olduğu, ancak bu hızın turbo modlarla beraber 5.1 GHz seviyesine kadar çıkabileceği belirtiliyor. 5.1 GHz değeri ise Intel içinde rakipler içinde yeni bir rekor değer olarak gösterilebilir. 12 MB L3 ön belleğin bu kısımda biraz daha yüksek olması beklenebilirdi.

Intel Core i7-8086K

Bunun dışında grafik birimi kısmında da 8700K modeliyle aynı seri kullanılacak yine UHD 630 grafik birimine yer verildiğini göreceğiz. Hız kilidinin bulunmamasıyla beraber bu değerlere çıkabileceği belirtilen işlemcilerin en büyük sorunlarından birisi ise sıcaklıkları olacak. Maksimum performans altında 100 derece kadar çıkabilecek bir sıcaklıktan söz ediliyor.

Bu durumda soğutma sistemlerinde de önemli değişiklikler olması gerekecek. Son nesil tüm teknolojileri destekleyeceğini rahat bir şekilde söyleyebileceğimiz Intel Core i7-8086K modelinin ne zaman çıkış yağacağını ve ne kadar fiyatla satılacağını ise bilemiyoruz. Bunun için açıklamaları ve resmi tanıtımı beklemek gerekecek. Serinin sınırlı sayıda üretilebileceğini de ekleyelim.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here