Ana SayfaTeknoloji Haberleriİnternet Reklamları Boyut Değiştiriyor

İnternet Reklamları Boyut Değiştiriyor

-

iPhone Piliniz Bittiğinde Düşük Güç Moduna Otomatik Geçme

Günün ilerleyen saatlerinde iPhone'unuzun pilinin düzenli olarak bittiğini fark ederseniz, Düşük Güç Modu kullanışlı bir...

Google, Adsense reklamlarında yeni ölçüleri duyurdu. İnternet üzerinden gelir elde etmek isteyenler ve internete reklam verenler için bu yeniliklere göz atmanızda fayda var.

Google, internet üzerinden para kazanmak isteyen yayıncılara sunduğu Adsense hizmetine ait resmi duyuruları paylaştığı blogunda, yeni reklam ölçülerini yayınladı.

Değişen internet alışkanlıklarına ve internet kullanıcılarının ilgisine göre uzun süren araştırmalar sonucu belirlenen reklam ölçüleri arasına 2 yeni standart boyut daha eklendi.

Bunlar; 970×250 piksel tepe banner ve 300×1050 piksel kule banner olarak reklam sektörünün hizmetine girmiş durumda.

ölçü

ölçü1

İnternet reklamcılığında Google‘ın önemli bir payı bulunuyor. Pastada internet devinin uzun zamandır süren rehaveti, Facebook ve Twitter başta olmak üzere kullanıcı sayısı hızla artan yeni sosyal ağlar tarafından bozulmuş durumda.

Ülkemizde resmi ofisi bulunan Yandexin de Yandex.Direkt adını verdiği hizmetiyle Google’ın bu alanda edindiği kazanca gözünü diktiğini belirtelim.

Tüm bu rekabet şartların rağmen, standartları halen Googleın belirlediği gerçeğini de unutmamak gerekiyor.

-- Reklam --

Siri’nin İsim Telaffuzunu Düzeltme

Apple'ın dijital asistanı Siri, isimleri doğru bir şekilde telaffuz etmede oldukça iyidir, ancak bazen insan bunu karıştırabilir. Neyse ki,...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz