iOS 8 ile Manuel kamera kontrolleri gelecek

Apple Manuel kamera kontrolüne sonunda geçiş yapacak

Diğer birçok cihazın kamerasının aksine Apple’ın iOS işletim sistemli cihazlarında kamerada komutlar biraz kısıtlanıyordu. Kamera kullanıcıları sadece Flaş desteğini açıp kapatma, HDR’ı açıp kapatma gibi özelliklere sahip olabiliyordu. Bundan başka kalan tüm dengelerin tamamını ise iOS cihazlar bizim için kendilerini yapıyordu.

Cihazları üzerindeki kamera performansını arttırmak isteyen Apple, bu sefer bir basitlikten daha ödün veriyor ve artık kullanıcılarına kamera için çok daha fazla seçenek sunmayı düşünüyor. Yeni kamera yazılımı ile birlikte beyaz dengesini ayarlama, poz süresi, odaklanma (focus) gibi bir çok seçeneği kamera kullanıcıları ayarlayabilecek.

Elbette cihazının kamerasını daha çok kişiselleştirerek kullanmak isteyen kullanıcılar için hiç şüphesiz bu özellik oldukça hoş bir özellik olacak. Fakat bu ayarların tamamını yalnızca iOS’in bize sağlamış olduğu orijinal yazılım ile birlikte kullanabileceğiz. Yani diğer uygulamaları kullanırken durum yine eskisi gibi olmaya devam edecek. Yine de geliştiriciler için bazı özel izinler verileceği tahmin ediliyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0