Ana SayfaIOS HaberleriiOS 8 ile Manuel kamera kontrolleri gelecek

iOS 8 ile Manuel kamera kontrolleri gelecek

-

Realme GT Neo 5’nin 150W versiyonu geliyor

Realme GT Neo 5, 240W hızlı şarj desteği ile 9 Şubat'ta tanıtılıyor. Bugün Realme'den üst...

Apple Manuel kamera kontrolüne sonunda geçiş yapacak

Diğer birçok cihazın kamerasının aksine Apple’ın iOS işletim sistemli cihazlarında kamerada komutlar biraz kısıtlanıyordu. Kamera kullanıcıları sadece Flaş desteğini açıp kapatma, HDR’ı açıp kapatma gibi özelliklere sahip olabiliyordu. Bundan başka kalan tüm dengelerin tamamını ise iOS cihazlar bizim için kendilerini yapıyordu.

Cihazları üzerindeki kamera performansını arttırmak isteyen Apple, bu sefer bir basitlikten daha ödün veriyor ve artık kullanıcılarına kamera için çok daha fazla seçenek sunmayı düşünüyor. Yeni kamera yazılımı ile birlikte beyaz dengesini ayarlama, poz süresi, odaklanma (focus) gibi bir çok seçeneği kamera kullanıcıları ayarlayabilecek.

Elbette cihazının kamerasını daha çok kişiselleştirerek kullanmak isteyen kullanıcılar için hiç şüphesiz bu özellik oldukça hoş bir özellik olacak. Fakat bu ayarların tamamını yalnızca iOS’in bize sağlamış olduğu orijinal yazılım ile birlikte kullanabileceğiz. Yani diğer uygulamaları kullanırken durum yine eskisi gibi olmaya devam edecek. Yine de geliştiriciler için bazı özel izinler verileceği tahmin ediliyor.

-- Reklam --

En İyi +18 Tanışma ve Sohbet Siteleri 2023

İnternet üzerinden arkadaşlık son on yılda büyük ölçüde değişti. Yeni çevrimiçi flört platformları, aranabilir veritabanlarını genişleterek ve bir arkadaştan...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz