iOS 8 ne zaman yayınlanacak? Yenilikler neler olacak?

Apple’ın yeni işletim sistemi sürümü Apple iOS 8 iki gün sonra yayınlanacak. Apple iPhone 6 etkinliğinde tanıtılan yeni işletim sistemi sürümü 2 iki gün sonra yayınlanacak.

İki gün sonra yani 17 Eylülde yayınlanacak olan iOS 8 güncellemesi akşam saat 8 itibari ile ülkemiz Türkiye için yayınlanmış olacak.

Apple tarafından belirtilen iOS 8 özellikleri.

Çektiğiniz fotoğrafları hızlı bir şekilde bulup düzenleyebilir ve metin mesajlarına doğrudan sesinizi ekleyebilirsiniz. Kullandığınız sağlık ve fitness uygulamalarının birbiriyle, spor hocanızla ve hatta doktorunuzla iletişim halinde olmasını sağlayabilirsiniz. Geliştiriciler için de güzel haberlerimiz var; artık daha fazla erişim hakkına ve araca sahipler. Şimdi, yeni klavye seçenekleriniz ve daha fazla içerik paylaşma yolunuz var. Üstelik, iCloud ve Touch ID’yi de daha önce hiç kullanmadığınız şekillerde kullanabileceksiniz. İşte, iOS 8’in her zamankinden daha fazlasını yapabilmeniz için geliştirdiği yeteneklerden bazıları.

Fotoğraflar Kendi arşivinizin uzmanı olun.

Yepyeni Fotoğraflar uygulamasında, fotoğraflarınızı sizin için organize eden akıllı albümler ve yeni arama özellikleri var. Böylece, en sevdiğiniz fotoğraflarınızı bulmak ve yeniden keşfetmek artık çok daha kolay. Üstelik, yeni ve güçlü düzenleme araçlarıyla, fotoğraflarınızı çektikten hemen sonra daha da güzelleştirebiliyorsunuz.

Mesajlar Sesli gülün.

Mesajlar, şimdi ailenizle ve arkadaşlarınızla her zamankinden daha iyi bir şekilde iletişimde olmanızı sağlıyor. Herhangi bir yazışmaya dokunarak sesinizi ekleyebiliyorsunuz. Gördüğünüz bir şeyin videosunu o anda çekip gönderebiliyorsunuz. Ailenizin ve arkadaşlarınızın nerede olduğunuzu görmeleri için konumunuzu kolayca paylaşabiliyorsunuz.

Ayrıntılar deneyimi oluşturur. Aynı ayrıntılar onu daha parlak hale getirir.

iOS 8’de, bildirimleri yanıtlamanın yeni ve kolay bir yolunu keşfedeceksiniz. En çok konuştuğunuz insanlara erişmek için kısayollar. Ve e-postalarınızı yönetirken zaman kazandıran özellikler. İşte bunların tümü; iPhone, iPad veya iPod touch deneyiminizi mükemmelleştirmek için.

Aile İçi Paylaşım Paylaşmak aile olmanın doğasında var. Biz de doğal olarak şimdi tüm içeriklerinizi ailenizle paylaşılabilir hale getirdik.

Ailenizin altı üyesi, iTunes ve App Store’dan satın aldıklarını aralarında kolayca paylaşabilir. Üstelik birbirinizin fotoğraflarını, takvimlerini, konumlarını ve daha fazlasını da takip edebilirsiniz.

Sağlık ve fitness bilgilerinizi görmenin ve takip etmenin yepyeni bir yolu.

Şimdi aktivite izleyiciniz, kalp atış hızı monitörünüz, diğer sağlık ve fitness uygulamalarınız birbirleriyle haberleşebiliyorlar. Yani sizin için daha da sıkı çalışıyorlar. Üstelik, tüm bu bilgilere kolayca okunan bir gösterge panelinden erişilebiliyor.

iPhone, iPad ve Mac. Şimdi birbirlerine daha da bağlılar.

Birden fazla Apple aygıtı olanlar için her şey daha da iyi hale gelmek üzere. Şimdi bir e-posta iletisine bir aygıtta başlayıp, sorunsuz bir şekilde başka bir aygıtta devam edebiliyorsunuz. Üstelik, iPhone sahipleri telefon çağrılarına Mac veya iPad’lerinden cevap verebiliyor ve bu aygıtları kullanarak SMS mesajları da gönderebiliyorlar.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0