Ana SayfaTeknoloji HaberleriiOS 9 Klavyesi Nasıl Değiştirilir?

iOS 9 Klavyesi Nasıl Değiştirilir?

-

Apple dün akşam iPhone ve iPad’lere İOS 9’u sundu. Bizde telefonlarımızı güncelledik. Aslında herşey yolunda ancak klavyelerini beğenmedik eski klavye sanki bize daha kullanılır gibi geliyordu. Sizd beğenmediyseniz hemen klavyenizi eskiye çevirebilirsiniz. Adımlarımızı takip ediniz.

Uzun zamandır tüm Apple kullanıcılarının beklediği İOS 9 dün akşam itibari ile full sürüm şeklinde yayınlandı. Güncelleme yaptık gerçekten çok uzun sürdü nerdeyse birkaç saat’i buldu. Ancak gerçekten beğendik diyebiliriz. Çünkü pek çok konuda yeni değişimleri görmüş olduk. Fakat beğenmediğimiz bazı şeylerde olmadı değil. Zaten yüklenmesi ve indirilmesinin uzun sürmesi başlı başına büyük bir dertti. Bunun yanı sıra bazı ufak işlemler ve bunun yanında kalvyeninde değişmesinden pek memnun olmadık. Ancak bu sorunu adımları takip ederek geri eski haline getirebiliriz.

İOS 9 için şuanda ve dünde indiren sayısı çok olduğu için Apple sunucularında ufak yavaşlamalar oldu ve indirmesi bu yüzden yavaş sürdü. İndirdikten sonra en dikkat çekici değişim görev yöneticisi dediğimiz orta tuşa bastığımızda gelen menü oldu. Aslında pek çok kullanıcı burda kasmaların meydana geldiğini belirtmekte. Çünkü yöneticiden uygulamaya girdiğimizde sanki bir yavalık olur gibi fakat telefonunzun modeli yeniyse bu kasma değil İOS 9’da olan bir özellik.

Çevremizdeki Apple kullanıcılarına İOS 9 hakkında yorum almak için soru sorduğumuzda pek çok kişinin klavyenin değişmesinden memnun olmadıklarını belirtti. Bizde sizler için klavyeyi geri eski haline nasıl getirilir bunu araştırdı ve çözümlerini bulduk.

İOS 9 Klavyesi Nasıl Değiştirilir?

Resimde gördüğünüz oalyı hemen açıklayalım. İOS 8’de klavyenin bir tuşuna bastığımızda ilk harf büyük çıkardı. Geri kalan harfler küçük bile çıksa klavyedeki tuşların boyutu değişmezdi. Fakat İOS 9’da ilk harf büyük çıkıyor ve diğer harfler küçük çıkıyor buraya kadar herşey normal. Ancak klavyedeki harflerinde boyu küçülüyor ve bu biz dahil pek çok kullanıcıyı rahatsız etmiş gibi gözükmekte. Peki bundan nasıl kurtulabiliriz. Çok basit hemen adımlarımızı takip ediniz.

Klavye Eski Haline Nasıl Getirilir?

Öncelikle Ayarlar bölümüne girmeniz gerekmektedir. Bu bölüme girdikten sonra Genel seçeneğini tıklamanız gerekmektdir. Açılan pencereden Erişebilirlik bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Bu bölümden ise Klavye seçeneğini tıklayınız. Daha sonra ekranda Tuşları Küçük Harf Göster bölümünün yanındaki yer yeşil yanmakta olduğunu görmektesiniz. Yani aktif durumda bu bölümdeki yeşil seçeneği basarak beyaz olmasını sağlayın. Şimdi mesaj bölümüne, ya da not yazma bölümü gibi herhangi bir seçeneğe tıklarsanız. Klavyenin eski hale geldiğini göreceksiniz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here