iOS 9, Kullanıcılarına Yeter Artık Dedirtti

Güncelleştirmelerin peş peşe geldiği iOS 9’da küçük bir isyan başladı. Kullanıcıları bıktırdı tepkisi verirken yeni sürümde yaşanan hatalar ve gelen güncelleştirmelerin eksikleri gidermemesi birçok kişiye yeter artık dedirtti

iOS-9iOS 9 kullanıcıları pişman habere göre birçok kişide Android merakı başlayarak geçiş yapmayı düşündükleri söylentileri başladı. Apple son olarak iOS 9.0, 9.0.1 ve 9.0.2 sürümlerindeki hataları düzeltmek için bir umutla iOS 9.1 güncellemesini yayınladı.

Ancak özenle hazırlanmış yeni sürüm yeterli değil ve birçok hata devam ederken kullanıcıları Android akıllı telefonlara geçmek için zorluyor. Ne kadar yeni özellikler eklenmiş olsa da içerdiği hatalar talebi düşürüyor.

Apple neden kullanıcı kaybediyor ?

BGR tarafından yapılan araştırmaya göre iOS kullanıcılarının, iPhone’a göre daha stabil ve daha ucuz olması nedeniyle Android akıllı telefonlara yöneldiğini ifade ediyor. iOS kullanıcıları Samsung, LG, HTC ve diğerlerinden ziyade öncelikle Nexus akıllı telefonlarına ilgi gösterdikleri raporda yer alırken Android Marshmallow, iOS’un hala sahip olmaya çalıştığı basitleştirilmiş kullanıcı deneyimi ve özellikleri için daha sofistike teknolojilere sahip.

Yeni gelen güncellemeler ve özellikler, iPhone’ların hücresel yeteneklerini geçtiğimiz yıla göre daha kötü hale getirdi. Apple bunu düzeltse de sonraki yapılarda genel kullanıcı deneyimi ve verimliliği etkileyen faktörleri göz ardı ederek aynı çalışmalara ısrarla devam etti. Ancak Apple’ın son dönemlerde kullanıcı fikirlerini almak ve sorunları gidermek için kamu beta testi için bile küçük yükseltmeler yayınlayarak yaşananları çözmeye çalışıyor olması göz ardı edilmemeli.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0