Ana SayfaTeknoloji HaberleriiOS pazar payı 2022'nin sonunda yükseldi, Android düştü

iOS pazar payı 2022’nin sonunda yükseldi, Android düştü

Apple ve Google gibi önde gelen şirketler üstünlük için savaştıkça mobil pazar giderek daha rekabetçi hale geldi. 2022'nin dördüncü çeyreğinde Apple'ın iOS işletim sistemi, küresel pazar payında Android işletim sistemine karşı mesafe kazandı. StockApps.com'a göre Apple'ın iOS'u, 2022'nin 4. çeyreğinde dünya çapında pazar payında bir artış gördü ve şu anda mobil cihaz pazarının yaklaşık üçte birini kontrol ediyor.

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

iOS pazar payı, Apple iPhone 14 Pro Max‘in başarılı lansmanının ardından 2022’nin son çeyreğinde yükseldi. Normal modelleri pek iyi gitmediği için bu model seçildi. Bu arada, Android biraz zemin kaybetti.

Akıllı telefon pazarı şu anda oldukça istikrarlı, bu nedenle hareketler nispeten küçük ve Statista’nın verilerine göre iOS %30’un hemen altında kalırken, Android %70’in biraz üzerinde. Birkaç yarışmacı pazara girmeyi denedi ve başarısız oldu. O yüzden bu iki işletim sistemini inceliyoruz.

iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max, daha fazla insanın telefonlarını güncellemeye teşvik eden yeni Dynamic Island tasarımıyla birlikte birkaç yıl içinde ilk büyük kamera iyileştirmesini getirdi.

Bununla birlikte, geliştirilmiş tasarım ve ilk yüksek çözünürlüklü kamera, iOS’un yükselişinin tek nedeni değil. StockApps analisti Edith Reads şöyle yazıyor: “Apple, müşteri deneyimine, yenilikçi tasarımlara ve kaliteli ürünlere odaklanması nedeniyle mobil pazarda yer kazanıyor. Yeni amiral gemisi iPhone 14 Pro Max’in piyasaya sürülmesiyle Apple, kendisine rekabet avantajı sağladı ve platformuna daha fazla kullanıcı çekti. Android, müşterilerin Apple’a geçmesine neden olan inovasyon eksikliği ve parçalanma nedeniyle Çin gibi önemli pazarlarda pazar payını kaybediyor.”

Apple, Çin’deki en büyük yabancı akıllı telefon markası ve Huawei‘nin (ticari yaptırımlar nedeniyle) son düşüşüyle iki şirket başa baş. StockApps’in belirttiği gibi, Android’in açık kaynaklı doğası, şirketlerin işletim sistemini ihtiyaçlarına göre uyarlamasına ve pazarda kendilerine bir niş oluşturmasına izin verdi.

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz
KaynakGsmarena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz