Ana SayfaTeknoloji HaberleriiOS'ta önbellek dosyalarını nasıl sileriz !!

iOS’ta önbellek dosyalarını nasıl sileriz !!

-

Netflix’in yaklaşan reklam destekli servisi çevrimdışı görüntülemeye sahip olmayacak

Netflix, gelecek yıl Microsoft'un yanı sıra reklam destekli bir servis getirecek, ancak bu özellik çevrimdışı görüntüleme seçeneği olmadan gelebilir. Geliştirici Steve Moser, Netflix iOS...

CM Security uygulaması ile artık IOS cihazlarında cache (ön bellek) temizlemek mümkün. Bildiğiniz gibi Apple, Android gibi açık kaynak işletim sistemi kullanmadığından dolayı ön bellek temizleme gibi uygulamaları kolay kolay kullanamıyorduk. Fakat CM Security isimli bu uygulama ile artık rahatça ön bellek temizleme ayrıca Ram temizleme işlemini de yapabiliyor olacağız.

Mesela 10 MB’lık bir uygulama indirdiğimizi düşünelim.. Daha sonra bu uygulama içeriklerle beraber ( örneğin whatsapp) 300-400 MB’ları bulabiliyor. Bu uygulama ile beraber artık bu alanlardaki gereksiz tutulan (önbellek) tüm içeriği silmek mümkün.

CM Security uygulamasını bu linkten ücretsiz indirerek bu işlemi yapabilirsiniz.

Bu uygulamayı kullanmak için yapmanız gereken sadece “clean” butonuna basmak ve sonraki ekranda “bitti” yazısına tıklamak olacaktır. Bu işlem yaklaşık 50-60 sn sürecek ve kullanım yoğunluğunuza göre 100-300 MB arası bir yer kazanmış olacaksınız.

Ram temizleme özelliği ile IOS işletim sistemi yüklü eski modeller (Iphone 4, Iphone 4s, Iphone 3gs) daha da hız kazandırmış olacaksınız.

-- Reklam --

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.