iPhone 6 Kullanıcısının Bacağını Yaktı

Çıktığı günden bu yana bükülme tartışmalarıyla gündemde olan ve birçok teknoloji meraklısı tarafından sağlamlığı ve güvenilirliği tartışılan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus serisi, yurtdışında Phillip Lecther isimli bir şahsın geçirdiği trafik kazası sonrasında büküldü ve aşırı şekilde ısınarak yandı. Phillip Lecther’in vücudunda ikinci derece yanık olarak tanımlanan yaralar meydana geldi.

Alüminyum kasa olarak imal edilmesine rağmen bir türlü kullanıcılarına beklenen güveni veremeyen yeni iPhone serisinin başrolünü oynadığı olay şöyle gelişti: pedicap olarak bilinen ve yurtdışında sıkça kullanılan önünde bisiklet bulunan, arkasında ise yolcu kabini ile seyahat edilmesini sağlayan araçta yolcu olarak seyahat eden Phillip Lecther, sürücünün dengesini kaybetmesi sonrasında yere düştü ve bu sırada cebinde bulunan iPhone 6 büküldü.

Daha sonrasında bacağına yakın bir cepte bulunan telefonun ısındığını ve alev aldığını gören Phillip Lecther’a çevredeki kişiler ellerinde bulunan suları dökerek yardım etmeye çalıştılar. Yine de kullanıcının bacağında acı verici yanıklar meydana geldi. Telefonun yanmasının bataryanın bükülmesi ve bu yüzden aşırı derecede ısınması sonrasında alev almasının sebep olduğu düşünülmekte.

412994227197

Bu konunun medyada geniş şekilde yer bulmasının ardından ise Apple’dan açıklama gelmesi bekleniyor. Yapılan pek çok bükülme testinde sınıfı geçemeyen yeni nesil iPhone’lar için Apple ve Apple’a yakın teknoloji guruları, bu bükülme sorununun incelikten kaynaklanabildiğini ve kılıf kullanarak bu sorunun üstesinden gelinebileceğini açıklamışlardı.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0