iPhone 6 Plus RAM oranıyla kafaları karıştırıyor

Apple’ın yeni akıllı telefonu Apple iPhone 6 ve Apple iPhone 6 Plus modelleri hakkında oldukça fazla bilgi olmasına rağmen Plus cihazının kaç GB RAM ile geldiği hala merak konusu.

Apple tarafından cihazların yazılım özellikleri dışında donanım özelliklerine yer verilmediğinden dolayı cihazların ne kadar RAM kullandığı resmi olarak açıklama olmadığından resmi olarak bilinmiyordu.

Satışa sunulan Apple iPhone 6 Plus modelinin üzerinde yapılacak olan testler her ne kadar cihazın tüm donanım özelliklerini ortaya koyacak olsa da bugün cihaz üzerinde yapılan test sonuçlarına göre Apple iPhone 6 Plus modelinde 1 GB RAM kullanıldığı öğrenildi.

Apple iPhone 6 ve Apple iPhone 6 Plus modellerin 1 GB RAM kullanmasından dolayı sürekli olarak eleştirilen Apple Android işletim sistemine sahip üst düzey cihazlarından hızlarından pek fark sunmuyor.

Apple iOS 8 işletim sistemiyle Apple iPhone 4S modelini berbat duruma getiren şirket 3 yıla kadar iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerine güncelleme desteğini kesecek.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0