iPhone 6 satışa çıktığı hafta 10 Milyon satacak

iPhone sizce ilk haftadan ne kadar satabilir?

RBC’nin ünlü analisti Amit Daryanani‘ye göre Apple yeni modeli olan iPhone 6 cihazını satışa çıkardığı ilk hafta içerisinde minimum 10 Milyon cihaz satacak. Daha önceki iPhone’un satışa gidişi yani iPhone 5S ve iPhone 5C’nin çıkışının yapıldığı ilk hafta içerisinde Apple 9 milyona yakın bir satış rakamını elde edebilmeyi başarmıştı. Bu sefer ise beklentiler daha yüksek ve Apple’ın ilk çıkışta en azından 10 Milyon gibi bir satış adetine ulaşacak olması bekleniyor.

Kimi analistlere göre ise Apple iki farklı ekran boyutuna sahip olan ürününü satışa çıkartacak ki bu daha da çok satış anlamına geliyor. Özellikle birçok dev markanın uzun zaman periyotlarında ulaştığı 10 Milyon sınırına iPhone 6’nın ilk haftadan ulaşabilecek olması ise çok da uzak bir manzara olarak görünmüyor.

Aynı şekilde bu sefer Apple’ın da hedefinin büyük olduğunu söylemek lazım nitekim ilk aşama içerisinde Apple ortalama olarak 80 Milyon adet ürün üretimi gerçekleştirecek. Bu da demektir ki ilk aşamadan tekrardan Apple piyasanın zirvesine oturmayı başaracak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0