iPhone 6 üretimi 70-80 milyon arasında olacak

iPhone 6 üretimi için adet yükseltildi

Geçtiğimiz sene içerisinde iPhone adetini daha da yükseltmesi gerektiğini zaten fark etmişti. Bu nedenle artık iPhone 6 modelinde tedbirli davranacaklar The Wall Street Journal’ın da yapmış olduğu habere göre Apple bu sefer ki üretiminde şimdiye kadar ürettiği en yüksek adette iPhone üretimi için hazırlanıyor. Cupertino’lu dev şirket haberin detaylarına göre 4.7 ve 5.5 inç’lik iki modelin toplamda 70 ile 80 milyon arasında bir adette üretileceğini belirtiyor.

Geçtiğimiz sene de tekrardan iki model çıkartan Apple, iPhone 5s ve iPhone 5C modelleri için toplamda 50-60 milyon arasında bir üretim gerçekleştirmişti.  Tabii, bu rakam kullanıcılar için yeterli olmamıştı ve Apple kısa süreliğine arz talep dengesini kaybetmişti. Fakat ardından bundan iyi bir ders çıkartmış olacak ki bu sefer adet yeterli bir miktara çekilmiş.

Resmi olarak hala henüz ne zaman çıkış yapacağı belli olmayan ürün için Apple’ın ileriki günlerde gelecek olan açıklamasını ise beklemeye devam ediyoruz. Bakalım Apple bu sene beklentileri karşılayabilecek mi?

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0