Ana SayfaTeknoloji HaberleriiPhone 6'da Kamera Özellikleri Belli Oldu

iPhone 6’da Kamera Özellikleri Belli Oldu

-

WhatsApp’ta Ekran Görüntüsüne Son!

Günümüzün e popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp günden güne kendini geliştirmekte. Özellikle son zamanlarda sosyal medya platformların kendin aralarında rekabete girmesinden sürekli yenilikler getirmekte....

Bu sefer ki sızıntı Apple Iphone 6’nın kemerası hakkında!

Geçenlerde finansal rakamlarını açıklayan Apple’ın oldukça iyi bir çeyrek geçirdiğini söyleyebiliriz. Her geçen gün ise yeni bir sızıntı haberini duyduğumuz Apple Iphone 6 ‘ya ait yine bir sızıntı gündemde. Bu sızıntının kaynağı ESM-China analisti Sun Chang Xu’den geliyor. Bu analistin verdiği bilgilere göre Iphone 6’nın kamera özelliklerinde “Elektronik Görüntü Sabitleme” (EIS) yer alacak. Bu sayede hareket halinde çekilen fotoğraflardan daha iyi görüntü alınması sağlanacak. Ayrıca kamera lenslerinin de eskisinden daha büyük olacağı söyleniyor. 1.75μm piksel lensle gelecek olan Iphone 6 modeli’nin Iphone 5s 1.5μm piksel’den daha  büyük lense sahip olduğunu söylemek mümkün.

Iphone 5 ve 5S de kullanılan 8 MP’lik Isight kamera’nın yerine 10 MP’lik yeni bir kamera ile geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Her zamanki gibi son sözümüz bu tüm haberlerin sızıntılardan ibaret olduğunu söylemek olacak, fakat geçmiş yıllarda sızıntıların gerçek çıktığı durumların da olduğuna şahit olduk.

-- Reklam --

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.