iPhone 6’nın Şarj Süresini uzatın !

Haberin başlığı genelde kadın moda dergilerinde rastladığınız türden olabilir. “Sevdiğiniz adamı kendinize bağlayın” gibi. Moda dergilerindeki tavsiyeler belki işe yarayabilir ama bizim vereceğimiz tavsiyelerin işe yarayacağı kesin.

iPhone 6 sahipleri diğer akıllı telefon sahipleri gibi şarj sürelerinden mutlak şikayet ediyorlardır. Birkaç değişiklikle her gün şarj etmek zorunda kaldığınız cihazın batarya ömrünü ikiye katlayabilir siniz. Elbette bunun için bazı şeylerden fedakarlık etmeniz gerekecek.

iPhone 6uçak moduna alırsanız ciddi bir kazanım elde edebilirsiniz. Herhangi bir şey yapmadığınızda rahatsız edilmek istemediğinizde bu modu kullanın ve bu şekilde şarj ederseniz de şarj süresi kısalacaktır.

Apple-iPhone-6Bir diğer konu arka planda sürekli çalışan uygulamalar ve servislerin kullanmadıklarınızı kapatmanız. Bu pek işinize gelmeyebilir. Özellikle Twitter gibi uygulamalardan vazgeçemeyenler bu durumda çok fazla yarar sağlayamayacaktır.

Birebir mesaj uygulamaları hele ki görüntülü olanlar pil ömrünüzü çok fazla tüketecektir. Bunun için mümkün olduğunca bunları az kullanın. iPhone 6 daki şarj düşmanı noktalardan birisi de konum bilgisi ve sürekli bildirimde bulunan uygulamalar. Bunlardan kurtulmakta şarj süresini oldukça sizi şarj konusunda rahatlatacaktır. Elbette oyun oynamak ? bunu kesinlikle unutmanız lazım.

Yukarıda verdiğimiz tavsiyeleri yerine getirdiğinizde elbette neden dünya kadar para verip akıllı telefon hele de iPhone 6 aldığınızı düşünebilirsiniz. Sadece bizimkisi böyle ihtiyaçları olanlar için tavsiye niteliği taşıyor. Yoksa bana kalsa ev, ofis ve araç şarj aletlerinin yardımları ile doya doya akıllı telefonumu kullanmayı tercih ediyorum. 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0