iPhone 7 Kamerasında Büyük Yenilik!

Apple önümüzdeki ay tanıtmayı planladığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus telefonları hakkında her geçen gün yeni bir haber gündeme geliyor. Cihazların tanıtımına çok kısa bir süre kalmışken iPhone 7 modeli hakkında yeni bir haber daha gündemde yerini aldı

Teknoloji devi Apple her sene olduğu gibi yine iki yeni telefon modeliyle karşımıza geliyor. iPhone 7 hakkında bugüne kadar çıkan haberler arasında en çok göze çarpanı iPhone 7 Plus modelinin çift kamera ve geliştirilmiş sensörler ile geleceği yönündeydi. Yeni çıkan habere göre bu yeni kamerada OIS teknolojisi kullanılacak.

Apple, tanıtımına çok kısa bir süre kalan iPhone 7 modelinde kullanacağı teknoloji hakkında günümüze kadar birçok sızıntıyla bilgi sahibi olduk. Son iddialara göre yeni modelde OIS kamera teknolojisinin yer alacağı  yönünde. Bu teknoloji kullanıcıların odaklama problemi yaşamadan daha da kaliteli fotoğraf ve videolar çekebilmelerini sağlıyor.

Apple-iPhone-7-Pro

Peki Bu OIS Teknolojisi Nedir?

Yeni telefonlarda kullanılması beklenilen OIS teknolojisi video veya fotoğraf çekerken telefonun sarsılmasıyla birlikte odaklanmanın bozulması özelliğini ortadan kaldırıyor. Bu sayede daha kaliteli ve günümüz teknolojisine ayak uyduran kameralara sahip olacağız. Yeni teknolojinin çift kameralı telefonla kullanıcılara sunulması bekleniyordu. Yapılan son açıklamalarda Apple‘ın 4.7 inçlik erkana sahip telefonlarda da bulunacağı belirtildi.

Şimdiye kadar hakkında birçok sızıntı elde edilen Apple‘ın amiral gemisi olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ın  7 Eylül 2016‘da tanıtımının yapılması bekleniyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0