iPhone 7 Türkiye’de kaç para olacak?

Amerikalı teknoloji şirketi olan ve pazarın lider firmalarından olan Apple, akıllı telefon pazarının lider modellerinde olan iPhone ile adından büyük ses getirmeyi başaran bir firma. iPhone 6 ile satış rekorları kıran ve kullanıcılardan büyük ilgi gören Amerikalı firma, ürünleri henüz çıkmadan adından söz ettirmeyi başarmaktadır. iPhone 6’dan sonra çıkması beklenen ve önümüzdeki Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 7‘nin teknik özellikleri merak edildiği kadar fiyatı da oldukça merak edilmektedir. iPhone 6 ile ekranda büyütmeye giden Apple, 4 inç boyutunda ki küçük ekranına veda etmişti ancak yeni çıkacak olan iPhone 7 ile tekrar 4 inç boyutunda bir ekrana sahip model sunacağı iddiaları da bulunmaktadır.

Apple’ın akıllı telefon pazarında çıkarttığı yeni model iPhone modeline uyguladığı bir fiyat stratejisi olduğunu bilmekteyiz. Üst modelin bir alt modeli ile arasında ki fiyat farkını oldukça az tutarak kullanıcıları yeni modeline yönlendirmeyi hedefleyen Apple, bu fiyat stratejisini bu modelde uygulayacaktır diye tahmin etmekteyiz. iPhone 6 modeline yakın bir fiyattan kullanıcılara sunacağı tahmin edilen firmanın nasıl bir politika izleyeceği özellikle Apple Fanları tarafından oldukça merak edilmektedir.

Her yeni iPhone modeli ile satış rakamlarını yükselten ve hiçbirinde düşürmeyen firma, ayrıca ürünlerine zam uygulayarak sektörde ne kadar iddialı bir konumda olduğunu göstermektedir. İlerleyen günler içerisinde iPhone serisinin yeni üyesi olacak model hakkında yeni bilgilerin sızması ile beraber sizlerle olacağız.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0