iPhone, HTC ONE A9 versiyonu orjinalini geçmeye hazırlanıyor

iPhone modellerine olan benzerliğiyle dikkat çeken HTC ONE A9 modelinden yeni bilgiler gelirken firmanın en başarılı telefonu olarak piyasalarda yer alması için hazırlıklar devam ediyor.

htc-one-a9-vs-iphone-6s-sg-1-1280x720Geçtiğimiz haftalarda sızan fotoğraflarıyla gündeme oturan HTC one A9 sonunda tanıtıldı. İlk görünüşüyle tasarımda iPhone olan bezerliği dikkatleri çekerken HTC sunduğu çoklu renk seçenekleri, güçlü özellikler ve uygun fiyatı Apple’ı zor durumda bırakacak gibi duruyor. Telefondaki bir diğer artı ise kullanacağı işletim sisteminin en güncel hali olan Android 6.0 ile çıkacak olması aslında bu bir ilk olacak Google son sürümü ile piyasalarda yer alacak HTC one A9 Google Play Store seven ve IOS kullanmak istemeyenler için ciddi bir alternatif olacak gibi duruyor.

Güçlü telefonları ve uygun fiyatlara sahip olmasına rağmen iyi bir yıl geçirmeyen HTC yaşadıkları maddi sorunları telafi etmek için yeni modelleri A9 için oldukça umutlular. Mükemmeli ortaya çıkartarak büyük bir satış oranı hedefleyen firmanın yükselişi olarak değerlendirilecek. Ancak M8 gibi modelleriyle kıyaslandığında donanım özellikleri bir seviye daha aşağıda olduğu gözüküyor. Şirketin hedefi ise orta seviyelerde ancak ekonomik fiyatla tüm kullanıcılara hitap etmek istiyor.

HTC One A9 genel özelliklerini incelediğimizde Snapdragon 617 işlemci yer alan cihazın dahili hafızası 16 ve 32 GB olarak raflarda yerini alması bekleniyor. Hafızası 16 GB’lık modeller 2 GB RAM ile gelirken, 32 GB’lık modellerde 3 GB RAM bulunacak. Ayrıca yeni telefonlarda microSD kart desteği de bulunuyor ve telefon, 2 TB’a kadar yükseltilebilen bellek kartlarına destek veriyor. Ekran büyüklüğü 5 inç olarak standart seviyelerde tutulurken, Gorilla Glass 4 ile korunan bir ekrana yer verilmiş ve Full HD olarak kullanıcılara sunulmuştur. Telefonun ana kamerası, 13 megapiksel çözünürlüğe sahip.

Özeliklerin son çıkardığı telefonlarına oranla düşük olması maliyetleri düşürerek tasarıma yoğunlaştıklarını v tartışmasız iPhone’u hedef aldıklarını gösteriyor. Daha uygun fiyatlar ve renk seçenekleri sunarak rakiplerini kendi tasarımlarıyla vuracaklar gibi gözüküyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0