Ana SayfaIOS Haberleriİphone Koku Sensörü ile şaşırtmaya devam ediyor

İphone Koku Sensörü ile şaşırtmaya devam ediyor

-

En iyi Android tabletler

Android, tabletler söz konusu olduğunda idealden daha az olduğu için bir üne sahiptir. iPadOS'un büyük...

İphone Ophone ile kokuları sanal ortama taşıyın

Sosyal medya, günlük hayatımızın her anını kapsayan bir alan olması yanında, iletişim açısından çokça tercih edilen bir özelliğe sahiptir. Sosyal medya üzerinden; video, ses, resim ve yazı gönderme imkanı bulabiliyorsunuz. İşte İphone aracılığı ile bu imkanlara bir yenisi ekleniyor!

Parfümünüzün, şampuanınızın, yemeklerinizin ve birçok koku türünün karşı tarafa gönderme imkanı sunabilen Apple teknolojisi, koku sensörleri sayesinde buna olanak kılıyor.

İphone Ophone ile kokularınızı paylaşın

Harvard Mühendislik profesörü ve öğrencileri tarafından geliştirilen bu proje, başarıyla gerçekleşmiş ve kullanıma sunulmuştur. Bir nesnenin fotoğrafını çekerek, karşı taraftaki kişiye kokuyu, oSnap uygulaması yardımıyla gönderebilirsiniz.

Ophone cihazı, teknolojisi yardımıyla 300 bin koku kombinasyonu algılaması ile karşı tarafa tüm kokularınızı ulaştırabilirsiniz. Ancak karşı tarafın bu kokuları algılayabilmesi için 149$’lık cihazı satın alması gerekiyor.

İlerleyen zamanlarda bu teknolojinin ne kadar gerçekçi olduğunu görecek olsak da, günümüz teknolojisine İphone Ophone uygulaması pek uzak durmuyor.

-- Reklam --

Apple iPhone 14 Pro DxOmark kamera sonuçları açıklandı

Ünlü portal DxOMark nihayet yeni iPhone 14 Pro'da kendini ifade etti ve Apple serisinin yeni zirvesinin fotoğraf sektörü hakkındaki...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.