Ana SayfaIOS Haberleriİphone Koku Sensörü ile şaşırtmaya devam ediyor

İphone Koku Sensörü ile şaşırtmaya devam ediyor

-

Xiaomi Poco X5 Pro ve Poco X5 tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Poco X serisi genellikle iyi bir ekran (yüksek yenileme hızına sahip), büyük, hızlı şarj olan...

İphone Ophone ile kokuları sanal ortama taşıyın

Sosyal medya, günlük hayatımızın her anını kapsayan bir alan olması yanında, iletişim açısından çokça tercih edilen bir özelliğe sahiptir. Sosyal medya üzerinden; video, ses, resim ve yazı gönderme imkanı bulabiliyorsunuz. İşte İphone aracılığı ile bu imkanlara bir yenisi ekleniyor!

Parfümünüzün, şampuanınızın, yemeklerinizin ve birçok koku türünün karşı tarafa gönderme imkanı sunabilen Apple teknolojisi, koku sensörleri sayesinde buna olanak kılıyor.

İphone Ophone ile kokularınızı paylaşın

Harvard Mühendislik profesörü ve öğrencileri tarafından geliştirilen bu proje, başarıyla gerçekleşmiş ve kullanıma sunulmuştur. Bir nesnenin fotoğrafını çekerek, karşı taraftaki kişiye kokuyu, oSnap uygulaması yardımıyla gönderebilirsiniz.

Ophone cihazı, teknolojisi yardımıyla 300 bin koku kombinasyonu algılaması ile karşı tarafa tüm kokularınızı ulaştırabilirsiniz. Ancak karşı tarafın bu kokuları algılayabilmesi için 149$’lık cihazı satın alması gerekiyor.

İlerleyen zamanlarda bu teknolojinin ne kadar gerçekçi olduğunu görecek olsak da, günümüz teknolojisine İphone Ophone uygulaması pek uzak durmuyor.

-- Reklam --

Realme GT Neo 5’nin 150W versiyonu geliyor

Realme GT Neo 5, 240W hızlı şarj desteği ile 9 Şubat'ta tanıtılıyor. Bugün Realme'den üst düzey bir yönetici, telefonun...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz