iPhone SE Özellikleri [ iPhone SE Tanıtıldı ]

Uzun zamandır beklenen büyük Apple etkinliği yapıldı ve iki önemli cihaz tanıtıldı. Herkesin merak ettiği yeni 4 inçlik iPhone SE bugün tanıtıldı ve özellikleri de belli oldu. Şimdi ise elimizde iPhone SE’nin özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi mevcut.

Beklendiği gibi iPhone SE 16GB ve 64GB’lık iki sürüm hâlinde sunulacak. 16GB modeli 399 Dolar olacakken, 64GB’lık model 499 Dolar olacak. Tabii ki bunlar Amerika Birleşik Devletleri fiyatları ve ülkemizde farklılık gösterebilir. Aynı zamanda ABD’de aylık 17 Dolar’lık taksitler hâlinde satılacak.

iPhone se - Cepkolik-4

iPhone SE‘nin ön siparişleri 24 Mart’ta açılacak ve 31 Mart’ta da müşterilere kargolanmaya başlayacak. İlk dalga siparişler Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Yeni Zelanda, Porto Riko, Singapur, İngiltere ve ABD’de sahiplerine teslim edilecek. Ayrıca Mayıs ayına kadar da toplamda 110’un üzerinde ülkeye dağıtım yapılacak.

iPhone SE’de iPhone 6S kamerası kullanılıyor. Aynı zamanda ekran 1136×640 pikselden oluşurken, piksel derinliği ise 326 ppi özeliğinde. Retina flaşlı cihazla selfie (özçekim) fotoğraf çekerken, ekran üç kat daha fazla aydınlatılacak. Ayrıca 4K video kaydı özelliği de var.

iPhone SE’de Apple’ın A9 çipseti bulunuyor ve bu model çift çekirdekli, 1.85 GHz hızında Twister bir işlemci. Grafik işlemcisi ise altı çekirdekli PowerVR GT7600.

iPhone SE’nin teknik özellikleri

  • Boyut: 123.8 x 58.6 x 7.6mm
  • Ekran: 4.0 inç. (640 x 1136)
  • RAM (Sanal Bellek): 1GB
  • Batarya: 1620 mAh
  • Bağlantı: 802.11 a, b, g, n, ac, Bluetooth 4.2, NFC desteği.

Apple iPhone SE Türkiye’ye ne zaman gelecek?

iPhone SE, ilk dalgada yaklaşık 10 kadar ülkede satışa sunulacak. Türkiye’ye ise Nisan ayında gelecek. Toplamda 110’un üstünde ülkeye satışlar Mayıs ayına kadar tamamlanacak.

iPhone SE Kamerası Teknik Özellikleri:

Her ne kadar iPhone SE kamerası iPhone 6S ile aynı olsa da, bazı geliştirmeler var. 4K çözünürlük destekli, 4K video çekebilen telefonda retina flaş da var ve bu sayede çok parlak, başarılı selfie fotoğraflar çekmek mümkün. Aynı zamanda iPhone 6S’de tanıtılan özellikler de var. Buna 63 megapiksellik panorama fotoğraflar, 60fps 1080p çözünürlüğünde video çekebilme ve 240fps oranında ağır çekim video kaydı alabilme gibi özellikler de dahil.

iPhone SE resimleri

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0