iPhone’a ikinci ekran

Günümüzde teknolojik gelişmeler artık durdurulamıyor. Bir zamanalrın hayali olan tasarımlar artık mümkün hale geldi. Bilinidği gibi bir zamanlar yeni üretilecek olan iPhone modellerinin çift ekrana sahip olacağı düşünülüyordu. Bunun için kullanıcılar yeni yeni tasarımlar yapıyorlardı. Ancak bunların hiçbirisi şimdiye dek gerçekleştirilmedi Apple tarafından. Ancak bazı kesimler bu hayalden vazgeçmemiş olacak ki, iPhone’lara ikinci bir ekran deneyimi sunacak olan bir ürünün tanıtımını gerçekleştirdi.

Türkiye’de akıllı telefonlara ve diğer teknolojik ürünlere çok fazla para ödediğimiz bir dönemden geçiyoruz. Özellikle yeni iPhone’lar açıklanan rakamlarıyla kullanıcıların cebini bir hayli zorlayacak gibi. Bir de buna aksesuar fiyatları eklenince ortaya kullanıcıalr için mini bir servet içeren rakamlar çıkıyor. Bunun için kullanıcılar aksesuar alırken oldukça seçici davranıyorlar. Ancak iyi bir aksesuar, gerçekten de cep telefonu deneyimini farklı bir boyuta taşıyabildiğini de unutmamak gerek.

Oaxis isimli firmanın geliştirdiği InkCase I6 kılıfı, diğer kılıflardan oldukça ayrıldığını ifade edebiliriz. Şimdilik yalnızca iPhone 6 için dizayn edilen InkCase I6, iPhone 6’nın arkasına yerleştiriliyor ve sade bir kılıftan farklı olarak telefonun arkasına ikinci bir ekran getiriyor. Bu ekran E-ink görüntü üretiyor. Telefona Bluetooth yoluyla bağlanan kılıf, böylece görüntüyü siyah – beyaz formda göstererek batarya tüketimini düşürüyor, pil ömrünü uzatıyor.

iphonea-ikinci-ekran

Kılıfın kendine özgü 128 MB‘lık dahili hafızası ve 460 mAh bataryası da bulunuyor. Ekranın mürekkep olmasının yanı sıra 480 x 800 piksel çözünürlüğünde olduğunu da söyleyelim.

InkCase I6, Kasım ayı içerisinde, 99 dolarlık fiyat etiketiyle raflarda yer alacak. Cihazın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ve Apple’ın yeni çıkarttığı iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile uyumlu olup olmayacağı ise bilinmezliğini koruyor. Bu gibi soruların hepsine cihaz satışa çıktıktan sonra cevap bulacağız.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0