Ana SayfaTeknoloji HaberleriiPhone'da garip bir hata

iPhone’da garip bir hata

-

Apple’ın haziran ayında düzenlemiş olduğu özel bir etkinlikte tanıtılan yeni mobil işletim sistemi olan iOS 9 Apple’ın başına dert olmaya devam ediyor. iOS 9’u tam sürüm olarak sunduktan sonra güncelleme üstüne güncelleme getiren Apple, yeniden kullanıcılarının canını sıkmaya başladı. Bu kez durum farklı.

Apple kullanıcılarının son günlerde canı nedenni bilinmeyen hatadan ötürü ciddi anlamda sıkkın. Çeşitli forum sitelerinden gelen haberlere göre, iOS işletim sisteminin son güncellemesi olan 9.0.2‘yi yükleyen iPhone 6 ve iPhone 6s kullanıcıları, telefonlarının garip davranmaya başladığını ve sürekli olarak donmalar yaşandığını söylemekte.

Kullanıcılar, ister bekleme modunda olsun, ister telefonu kullanırlarken olsun sorunun her halükarda devam ettiğini ve telefonların birden bire donup kaldığını ve tek çözümün telefona hard-restart dediğimiz, home ve power tuşlarına basılı tutarak yaptığımız işlem olduğunu bildiriyor.

Bu modelleri kullanan kullanıcıların benzer durumdan muzdarip olması ve Apple’a bu konuyu bildirmesi de pek bir işe yaramamış. Çünkü Apple cephesinden yapılan açıklamaya göre sorunun nedeni bilinmekte. Yani Apple’ın bu tarz bir hatadan haberi var. Ancak şu an için ortada elle tutulur bir çözüm yok. Bu sebeple bu durumu ortadan kaldıracak çözümün bulunması biraz zaman alabilir.
iphoneda-garip-bir-hata
Tabi bu sırada, zaman kaybetmek istemeyen bazı kullanıcılar sorunu çözmeye çalışmış ve dediklerine göre sorunun kaynağı iCloud yedekleme ve kurtarma sisteminden kaynaklanmakta olduğu ifade ediliyor. İşin garip tarafı ise, iOS 9.0.2 güncellemesinde ön plana çıkan şeylerden biri de iCloud hatalarının çözülmüş oluşuydu. (en azından Apple tarafından kullanıcılara söylenen bu yöndeydi).

iphoneda-garip-bir-hata

Şu an için sorunun çözümüne yönelik iki işlem var. Bunlardan ilki tüm ayarlarınızı sıfırlamak (Ayarlar>Genel>Sıfırlama>Tüm Ayarları Sıfırla). Bu çözüm sizi bir süre idare edebilir. Eğer bu işlem işe yaramazsa,kurtarıcınız telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürme olabilir. Tabi bu sorunu yaşayanlarda bahsettiğimiz çözümlerin işe yarayacağına dair bir kesinlik de bulunmuyor (yani sorunu yaşayan birkaç kullanıcı bu çözümlerden birini yapmış, ”bende işe yaradı” demiş. Sizde işe yarar mı yaramaz mı orası meçhul).

Ya da tüm bunların yanı sıra telefonunuzu sıfırdan kurabilirsiniz. Ancak bu işlemin cihazınızı sileceğini  dolayısıyla tüm belge ve programlarınızın silineceğini de belirtmek isteriz.

-- Reklam --
Önceki İçerikPorsche ve Apple Birliği !
Sonraki İçerikİşte Beats Pill+

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.