Ana SayfaTeknoloji HaberleriiPhone'da WhatsApp Web nasıl kullanılır?

iPhone’da WhatsApp Web nasıl kullanılır?

-

En çok kullanılan online mesajlaşma hizmeti veren mobil uygulama olan Whatsapp‘ın Web sürümünden iPhone kullananlar nasıl yararlanacak ? Detaylar haberimizde yer alıyor.

Bildiğiniz gibi WhatsApp geçtiğimiz günlerde Web üzerinden de kullanıcıların anlık mesaj gönderip alabileceklerini duyurdu. Fakat her platformda kullanım söz konusu olmadı. Sadece Andorid, Blackberry ve Windows Phone işletim sistemi yüklü cihazları olan kişiler internet üzerinden mesajlaşma servisini kullanabiliyordu.

Bugün sizlere iPhone kullanıcılarının da WhatsApp Web‘i nasıl kullanacağı hakkında ipuçları vereceğiz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken bir konu var. O da iPhone cihazlarınızın jailbraek olması (yani kırılımış bir iphone’a sahip olmalısınız). Şimdilik sadece jailbreak’li iPhone modelleri bu hizmetten yararlanabiliyor. Eğer telefonunuzu jailbreak yapmak istiyorsanız telefonunuzun versiyonunun da iOS 8.1.2 olması gerekiyor.

iPhone’da WhatsApp Web’i kullanmak için ise adımlar şöyle;

  • WhatsApp’in en güncel sürümünü Apple Store’dan indirin ve telefonunuza kurun. (ya da mevcut sürümü güncelleyin)
  • Jailbreak olan iPhone cihazınızdan Cydia uygulamasını gelin. Cydia uygulamasının arama kısmına “WhatsApp Web Enabler” yazın ve karşınıza gelen Tweak’i indirin.
  • WhatsApp Web Enabler programını kurduktan sonra, telefonunuzda bulunan Ayarlar bölümüne girin ve Tweak’i aktifleştirin.
  • WhatsApp programını açın. WhatsApp programının ayarlar bölümündeki “WhatsApp Web” seçeneğine tıklayın ve açılana kadar bekleyin.
  • PC’den Chrome, FireFox, veya Opera tarayıcısını açın ve web.whatsapp.com adresine gidin.
  • WhatsApp’in Web sürümünde yer alan QR kodu iPhone’unuzda açık olan WhatsApp uygulamasına okutun. Hepsi bu kadar.

Her hangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen yorum alanından bizlere bildirin.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here