iPhone’ların batarya katili Facebook mu ?

Günümüzde teknoloji dünyasında mobil cihazlar büyük önem taşıyor. Mobil cihazların en önemli sorunu şüphesiz ki bataryaları. Bu süreler kimi cihazlar için çok kısa hele ki söz konusu iPhone olunca. iPhone kullanıcılarının bu sorunun en büyük nedei belli olmuş olabilir. Peki bu sorumlu kim ?

Facebook, iOS uygulamasının aşırı pil tüketimine neden olduğuna dair iddiaları değerlendirmeye aldığını doğruladı. Peki bundan sonra ne oalcak ?

Popüler uygulamanın pili hızlı harcadığına dair şikayetler, ilk olarak haftanın başında, ünlü girişimci Matt Gilligan’ın yayımladığı bir blog yazısıyla ortaya çıkmıştı. Gilligan, Facebook uygulamasının 7 günlük süre içinde yüzde 15’e kadar pil tüketimine neden olduğunu söylemişti. Üstelik Gilligan, Facebook için arka planda uygulama yenileme seçeneğini kapatmıştı. Bu uyguladığı çözüme rağmen uygulama, bu 7 gün içinde arka planda 3,4 saat çalışmıştı.

MacRumors’taki bir kullanıcı ise iPhone’unun pil ömrünün yüzde 39‘unun Facebook tarafından harcandığını, arka planda uygulama yenileme seçeneği kapalı olmasına rağmen uygulamanın arka planda 8 saat çalıştığını ifade etti.

Sorun, arka planda yenileme işlevi kapalı olsa bile Facebook’un arka planda çalışmasında devam etmesi gibi görünüyor. İyi olansa Facebook’un bu önemli sorunu araştırmaya başlamış olması. Sosyal dev, TechCrunch’a yaptığı bir açıklamada kullanıcıların şikayetlerini duyduğunu, sorunu araştırdıklarını ve kısa bir zamanda onarım sunmayı umduklarını söyledi. Bakalım Facebook konu ile ilgili ne gibi bir açıklama yapacak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0