iPhone’ların Pil Ömrü Uzadı!

Apple beklenen iOS 9 güncellemesini yayınlandı ve bu güncellemeler ile pek çok telefon baştan aşağı değişime uğradı. En beğenilen özellikleden bir tanesi ise iOS 9 güncellemesi ile Pil ömrünün uzaması oldu. İşte pil ömrünün uzaması ve bazı değişimlerdeki incelemelerimiz.

Apple telefonlarının kalitelerine diyecek bir şeyimiz yok. iPhone’ların eski serileri bile pek çok firmanın en yeni modellerinden çok daha kalitelidir diyebiliriz. Ancak her telefonda olduğu gibi malesef iPhone’lardada ara ara bazı sorunlar meydana gelebiliyor. Tabi Apple bu konularda elinden geldiğince dikkatli davranmaya çalışıyor.

Özellikle iPhone 5 ve iPhone 5S’de pil sorunu bulunmaktadır. Malesef telefonların şarjı o kadar çok çabuk bitiyorki günde 2-3 kere şarja takanlar bulunmaktadır. İşte iOS 9’un en sevilen yanlarından bir taneside pil ömrünün uzaması oldu. iOS 9 ile sizde iPhone telefonlarınızın pil ömrünü uzatabilirsiniz.

iOS 9 ile Daha Uzun Pil Ömrü

iOS 9 beklenen güncellemesi sonunda geldi ve pek çok özelliğide beraberinde getirdi. Özellikle iOS 9 ile pil ömrü uzaması tüm kullanıcıları sevindirdi diyebiliriz. Şahsen kendimden örnek verirsem iPhone 5S kullanıcısıyım ve pil ömründen hiç memnun değilim. Şarja takdığımda telefon %100 oluyor ve internete girmek, biriyle konuşmak, mesajlaşmak gibi uygulamalarda hızlı hızlı şarj bitiyor ve bu insanı sinir ediyor diyebiliriz.

Ancak şimdi güç tasarruf modu geldi ve şarjlarımız daha uzun gidiyor. Telefonunuza güç tasarruf modunu getirdiğiniz şarj bölümüde zaten sarı renkli olacak ve telefonunuzun tasarruf modunda olduğunu anlıyorsunuz. Bu mod sayesinde telefonunuzun şarjı daha geç bitiyor ve pek çok uygulamanın arka planda çalışması engelleniyor. Ancak şuda varki telefonunuzun işlemci hızı düşebilir ve telefonunuzda ufak kasmalar meydana gelebilir. Bunuda belirtmek isteriz. Ancak telefonunuz güncel bir seri ise kasmalar olmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0