Ana SayfaTeknoloji Haberleriİptal Olan Microsoft Lumia 750 Akıllı Telefonlarının Özellikleri

İptal Olan Microsoft Lumia 750 Akıllı Telefonlarının Özellikleri

-

Oppo Find N2 katlanabilir telefonu 15 Aralık’ta gelecek

Oppo'nun geleneksel olarak Aralık ayında Inno Day adlı bir etkinliği vardır. Şirketin tüm yeniliklerini ve...

Nokia’yı 3 yıllık satın alan Microsoft bu kararının hemen ardından yeni seri Nokia Lumia modellerini artık Microsoft Lumia olarak yayınlamaya devam etmişti. Nokia’nın uzun süredir kullandığı işletim sistemini de kendi kullandığı Windows Phone işletim sistemiyle değiştiren Microsoft’un başarı elde edeceği düşünülüyordu. Beklentiler boşa çıktı ve Nokia’nın yaşadığı çöküşü Microsoft serileri de yaşadı. Bu noktada bazı modellerin iptal edildiğini de gördük. İptal edile bu serilerden birisi de Microsoft Lumia 750 modeli oldu.

Microsoft Lumia 750

Microsoft Lumia 750 Nasıl Bir Telefon Olacaktı?

Teknoloji devi Microsoft büyük umutlar bağlamamış olsa da fiyat rekabetiyle başarı elde edeceğini düşündüğü serisi Microsoft Lumia 750 akıllı telefonlarının iptal edilmesi ise markanın akıllı telefon alanında nasıl bir çöküş yaşadığını da göstermişti. Fakat bir strateji gereğince Microsoft iptal olan akıllı telefon serisinin özelliklerini de paylaşmamıştı. Sessiz sedasız iptal edilen yeni serinin özellikleri de sonunda ortaya çıktı. Özellikleriyle tamamen giriş seviyesi akıllı telefonları gösteren modelin nasıl özellikleri olduğuna daha detaylı bakalım.

Microsoft Lumia 750

Microsoft Lumia 750 Tasarımı

Öncelikle telefonlar için kullanılan tasarımlardan biraz bahsedelim. Neredeyse üretim aşamasına geçecekken iptal edilen modelin tasarım kısmında da Microsoft Lumia serilerinden çok fazla farkının olmadığını söylemek gerekiyor.

Microsoft Lumia 750

Çok daha kalın, çok daha kaba bir görüntüye sahip olan akıllı telefonların arka kısmında Lumia serilerinde dikkat çeken büyük tek bir arka kamera kullanılması planlanmış. Ön kısımda ise herhangi bir fiziksel tuş kullanılmadığı belirtiliyor. Genel tasarımda ise başarısız bir model olabileceği iddiası var. En azından görüntülerden sonra bu şekilde yorumlar ortaya çıktı.

Microsoft Lumia 750 Ekran Özellikleri

İptal olan Microsoft Lumia 750 serisinin özellikleri konusunda ilk dikkat çeken detaylar ise ekran özellikleri oldu. Aslında yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan ve son zamanlarda çok sık gördüğümüz 5.5 inç ekran boyutu bu seride de kullanılmış. 5.5 inç geniş ekran kullanımı yapacağı planlanmış olan akıllı telefonların ekran gövde oranının ise oldukça yüksek olduğu da belirtiliyor.

Microsoft Lumia 750

Çözünürlük değeri konusunda ise modelin 720p derecesinde HD çözünürlük desteği sunacağı öğrenildi. Bunun dışında LCD mi yoksa OLED mi tercihi yapılacaktı bilgi yok.

Microsoft Lumia 750 Teknik Özellikleri

Telefonda kullanılması beklenen teknik özellikler ise tam anlamıyla giriş seviyesinde özellikler. İlk olarak giriş seviyesinde işlemciler kullanacak olduğu açıklanan modelin içerisinde yer alacak olan işlemcinin Snapdragon 212 işlemcileri olacağı öğrenildi.

Microsoft Lumia 750

Performans konusunda giriş seviyelerini geçemeyen işlemcilerin hemen sonrasında RAM bellek miktarında ise sadece 1 GB seçimi kullanılacağının planlandığı öğrenildi. Son olarak 8 GB depolama alanı sunacak olan telefonun iptal olması da boşa değil gibi gözüküyor.

Microsoft Lumia 750 Kamera ve Pil Özellikleri

Büyük bir olasılıkla çıkış yapsaydı kendi işletim sistemi serisi olan Windows serisini kullanacağı düşünülen markanın akıllı telefonların içerisinde 2.020 mAh kapasiteli piller kullanacağı ve kamera kısmında ise hem arka kısımda hem de ön kısımda 5 MP değerinde kameraların kullanılacağı belirtildi. Kamera özelliklerinin nasıl olacağı ya da ekstra nasıl sistemler kullanılacağı konusunda ve kamera lensleri gibi teknik detaylarda ise model zaten iptal olduğu için herhangi bir bilgi verilmedi.

Microsoft Lumia 750

Microsoft Lumia 750 Fiyatı Ne Kadar Olacaktı?

Telefonun özellikleri gerçekten minimum seviyede. Son dönemde bu sistemleri kullanan Android akıllı telefonların bile tercih edilmediğini düşünecek olursak Windows Phone işletim sistemli giriş seviyesi bir akıllı telefon olan Microsoft Lumia 750 serisinin de tercih edilmeyeceği yorumunu yapabiliriz. Zaten teknoloji devi de bu nedenlerden ötürü iptal kararı almış durumda.

Microsoft Lumia 750

Telefonun iptal edilme kararından sonra fiyatı için ise hiçbir bilgi elde edilemedi. Fiyatların çok düşük olmayacağı düşüncesi olduğunu da ekleyelim. Fakat net rakam hiçbir evrede verilmedi.

-- Reklam --

Squad’ın Solar City Arabası ABD’de de Satışa Çıkıyor!

Squad, Solar City arabasını ABD'de 6.250$'a piyasaya sürecek. Bu, Avrupa'da vaat ettiği rakamla aynı. Otomobil, Hollanda, Belçika, Fransa ve...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz