Ana SayfaTeknoloji Haberleriİran Facebook'u engelledi

İran Facebook’u engelledi

-

Sony ve Honda, kullanıcılarını filmlerle ve PS5 ile cezbedecek

Sony ve Honda, Sony'nin Vision-S 02 prototipini CES 2022'de tanıtmasının ve halktan çok sıcak bir...

Yasaklar ülkesi İran!

Günümüzde sürekli olarak Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarımızı sabah kalkar kalkmaz kontrol etmeye başlıyoruz, ancak İran deyince maalesef bu noktada durmak zorunda kalıyoruz.

İran bugün itibariyle Facebook’u yasakladı, sürekli olarak internet üzerinde çeşitli internet sitelerini yasaklayan ülke adeta yasaklar ülkesi olmuş durumda, daha öncelerde de çeşitli sosyal medya sitelerini yasaklayan İran geçtiğimiz aylarda Facebook kurucusu Mark Zuckberg’i insanların özel hayatına karıştığını iddia ederek İran üzerinde hesap vermesi gerektiğini dahi istemişti.

İran üzerinde bulunan 8 Facebook kullanıcısının ülkenin güvenliğini tehdit ettiği ve üst düzey yöneticilere hakaret ettiğini belirten İran bu 8 kişiyi mahkeme kararı ile beraber suçlu bulup hapise atılmalarını istemişti, karar sonrası hapise giren kişiler sekiz ile 21 yıl arası ceza çekecekler.

Sizler İran’ın bu tutumuna nasıl bakıyorsunuz? Bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

-- Reklam --

OnePlus 11’in renk seçenekleri belli oldu

Birkaç ay önce sızdırılan OnePlus 11'in (eski adıyla 11 Pro) render görüntüleri, akıllı telefonun tasarımını ortaya çıkardı. Görüntüler, akıllı...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz