Ana SayfaTeknoloji Haberleriİşte Samsung'un Yeni Galaxy'leri!

İşte Samsung’un Yeni Galaxy’leri!

-

iPhone Piliniz Bittiğinde Düşük Güç Moduna Otomatik Geçme

Günün ilerleyen saatlerinde iPhone'unuzun pilinin düzenli olarak bittiğini fark ederseniz, Düşük Güç Modu kullanışlı bir...

Güney Koreli akıllı cihaz üreticisi Samsung, orta ve giriş seviyelerine hitap eden yeni Galaxy serisi akıllı telefon modellerini tanıttı. Cihazlara bir göz atıyoruz.

Samsung bir süredir beklendiği gibi giriş ve orta seviye yeni akıllı telefonlarını tanıttı. Yaptığı basın açıklaması ile aralarında Galaxy Ace 4‘te olmak üzere 4 yeni cihazı tanıtan Güney Koreli üreticinin yeni akıllı telefon modellerine bir göz atıyoruz.

Galaxy Ace 4

Galaxy Ace aslında Samsung‘un en çok satan akıllı telefon serilerinden bir tanesi. Galaxy S serisinin giriş seviyesi sürümü olarak nitelendirilebilecek olan Galaxy Ace serisi 4. güncellemesini almış oldu. Önceki model olan Galaxy Ace 3e oranla pek büyük farklılıklar barındırmayan Galaxy Ace 4, 4 inçlik ekranı ile dikkat çekiyor diyebiliriz.

 

samsung-ace4

1 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli bir işlemci ile gelen Galaxy Ace 4, gücünü 1500 mAh’lık bataryasından ve Android 4.4 Kitkat işletim sisteminden almakta.

Galaxy Core 2

Şirketin bir diğer orta sınıf akıllı telefonu ise Galaxy Core 2 oluyor. 4,5 inç boyutundaki ekranı ile tanıtılan 4 telefon arasında en büyük ekrana sahip olan cihaz olarak dikkatleri üzerine çeken Galaxy Core 2‘nin 2000 mAh değerinde bir bataryası bulunuyor.

Galaxy-Core2

Güç tasarrufu sağlayan çift çekirdekli 1.2 GHz saat hızında çalışan bir işlemci gelen Galaxy Core 2, Android 4.4 Kitkat işletim sistemi ve TouchWiz Essence arayüzü ile çalışıyor.

Galaxy Star 2 ve Galaxy Young 2

Şirketin giriş seviyesine konumlandırdığı iki akıllı telefonu Galaxy Star 2 ve Galaxy Young 2 gerek donanım gerek tasarım açısından birbirlerine oldukça fazla benzemekte. İki akıllı telefonunda 1300 mAh gücündeki bataryası ve 3,5 inç boyutunda ekranları bulunuyor. 1.0 GHz tek çekirdekli işlemciler tarafından desteklenen cihazlar Android 4.4 Kitkat işletim sistemi ile çalışıyor.

Galaxy-Star-Young

İki cihaz arasında göze çarpan tek fark ise Galaxy Star 2‘nin 2 MP kamerası bulunurken, Galaxy Young 2‘nin 3 MP kamerasının olması.

-- Reklam --

Siri’nin İsim Telaffuzunu Düzeltme

Apple'ın dijital asistanı Siri, isimleri doğru bir şekilde telaffuz etmede oldukça iyidir, ancak bazen insan bunu karıştırabilir. Neyse ki,...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz