İsteseniz de Kırılmayacak

Her geçen gün gelişen teknoloji dünyasında son zamanlarda üzerinde oldukça yoğunlaşılan bir diğer durum da akıllı telefon teknolojisidir bu konuda yapılan araştırma ve çalışmalar, ara vermeksizin devam etmekte ve hemen her geçen gün yeni bir ürün, piyasa da kendisini bizlere göstermektedir. Bu konuda yapılan açıklamalara ve araştırmalara göre akıllı telefon kullanımı, her geçen gün artış göstermekte ve aynı zamanda da aynı bu doğrultu da ortaya bir çok sorun çıkmaktadır.

Daha Sağlam, Daha Ucuz

Bu sorunlardan en büyüklerinden bir tanesi de şüphesiz, akıllı telefonların oldukça fazla çizilen ya da kırılan ekranlarıdır. Bu konuda kullanıcıların en çok şikayet ettikleri durum, en ufak bir darbede bu cihazların ekranlarının çizilmesidir. Dolayısıyla bu sorun da tarih oluyor. Gorilla Glass firması keşfettiği Project Phire isimli madde sayesinde düşük maliyetli ve aynı zamanda da çok safirden daha sağlam camlar üretmeyi başardı. Bu konuda düşük maliyetli olduğu için firmaların da gözdesi olma yolunda adım adım ilerleyen şirket, bu camların kullanımına bu yıl başlanacağını, aynı zamanda da bu senenin son aylarında telefonlarda görüleceğini açıkladı.

Kırılmaz cam

Safir yerine Project Phire


Dolayısıyla her geçen gün gelişen teknoloji dünyasının en büyük sorunlarından bir tanesi olan kırılan ya da çizilen camlar tarih oluyor. Hatta bu camlar ileride televizyon dünyasında da kullanılabilmekle beraber aynı zamanda da hassas camlı ürünlerde kullanılabilir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0