İthal Teknolojik Ürünlere Ek Vergiler Geliyor

Türkiye’deki teknoloji şirketleri, alanlarında yaptıkları gelişimler ile her alanda yeni ürünler çıkarmayı planlıyor. Bu firmalardan birisi olan Vestel de; çıkaracağı akıllı telefon’un daha fazla rağbet görmesini sağlamak ve yerli kullanımı arttırmak için ithal teknolojik ürünlere ek vergilerin getirilmesine yönelik taleplerini, gerekli kurumlara ileterek olumlu talepler aldı.

Yerli Akıllı Telefon ile Ek Vergiler Göründü

Vestel de akıllı telefon pazarına adım atmayı hedefliyor. Yerli yapım olan bu teknolojik unsurlara daha fazla talebin oluşması için; diğer yabancı firmaların ürettiği teknolojik ürünlere ekstradan vergiler getirilmesini talep ederek; satışlarını şimdiden arttırmayı hedefliyor. Ülkemizde hemen hemen her teknoloji meraklısının dikkatini çekecek olan bu ürün piyasaya hızlı bir giriş yapacağa benziyor.
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi yaptığı açıklamada; Vestel’in bu talebine netlik kazandıracak söylemlerde bulundu. Nihat Zeybekçi; ülkemizde yerli akıllı telefonun üretildiğini bunun yanı sıra tablet ve bilgisayar teknolojilerinde de gelişme kat ettiklerini belirtti. Bu yüzden dış ülkelerden gelecek olan ithal teknolojik ürünlere ek vergilerin getirileceğini sözlerine ekledi.

Sosyal medya kullanıcılar ise bu konuşmanın ardından düşüncelerini belirtmeye başladı. Genelde olumsuz tepkiler alan bu açıklamanın ilerideki akıbetinin ne olacağı merak konusu..

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0