Ana SayfaTeknoloji Haberleriİzmir'de Bedava İnternet: WizmirNET

İzmir’de Bedava İnternet: WizmirNET

-

Artık bedava internet projesi tüm şirketin ve belediyelerin gözde çalışma odağı olmuş durumda. Samsung, Google ve Facebook gibi büyük şirketler uzaya internet servis sağlayıcı drone’larını göndererek tüm dünyaya ücretsiz internet sağlamayı hedefliyorlar. Şimdide WizmirNet ile tüm İzmir’e bedeva internet sağlanacak.

Bedava internet hem halkın oldukça sevdiği hemde yatırımların sürekli olarak geldiği bir proje konumunda. Wizmir projesi tabi ki ufak çaplı bir alanı kapsamakta (karşılaştırma Dünya ile İzmir arasında yapılmaktadır). Sonuçta Facebook, Google ve Samsung kendilerine özel ayrı ayrı uzaya internet sağlayıcılarını yerleştirerek tüm dünyaya ücretsiz interneti sunmayı hedefliyorlar bu şekilde hem kullanıcıların artacağı hemde marka değerlerinin daha da yükseleceği görüşündeler tabi ki doğru diyebiliriz çünkü insanlık tarihinde yapılmış en iyi projelerden bir tanesi olacak ve internete hala kavuşmamış kıtalar bile bu firmalar sayesinde bedava internete kavuşmuş olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’de bu projelerden ilham almış ki WizmirNet adında halka belli noktalarda bedava internet sunmaktalar. Şuanda İzmirde 8 alanda bu bedava interneti kullanabiliyoruz. Ancak belediyenin amacı bu WizmirNet’i tüm şehre yaymak ve herkesi internet ile tanıştırmak olacak. Şuan 8 yerde olan Wifi sağlayıcılar yakın zamanda yüzlerce yerde olacaktır diye düşünmekteyiz.

wizmirnet 1

WizmirNET Hızı ve Detayları

WizmirNET fiber internet alt yapısı ile güçlendirilmiş bir hizmet olmakla beraber ne kadar çok kullanıcı girsede olabildiğince hızlı çekim kalitesinde sahip bir Wifi’dir. Kullanıcıların ve istatistik bilgilerine baktığımızda WizmirNet’in 25 Mbps hızında çektiğini gözlemlemekteyiz. WizmirNET’e girmek için wifi’niz ile bağlanmanız gerekmektedir. Şifresiz olarak çekim yapsada kendinize özel bir şifre yaratmanız gerekmekte ve bunu telefon numaranız ile e mail adresinizi yazarak 24 saatlik kullanabileceğiniz bir şifre temin edebilirsiniz.

WizmirNET Nerelerde Var?

Şuan için WizmirNET 8 alanda bulunmaktadır. Bu alanlar liste olarak Gündoğdu Meydanı, Kültürpark (Fuar), Konak Meydanı, Pasaport, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı, Tarihi Havagazı Fabrikası, Buca Hasanağa Spor Kompleksi ve Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde bulunmaktadır.

Bu alanlarda WizmirNET ile rahatlıkal bedava internet kullanabilirsiniz. Zaten projenin olduğu alanlarda tabelalar veya işratlerle WizmirNET’i rahatlıkal görebilirsiniz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here