Ana SayfaTeknoloji HaberleriJaponya Amerika Robot Savaşı!

Japonya Amerika Robot Savaşı!

-

Televizyon filmleri ya da bilgisayar oyunlarında çokça robot savaşlarını gördük. Ama hiç gerçek olmayacağını düşünürken gündeme Japon ile Amerikan robotlarının savaşacağı haberi düştü.

Amerika ile Japonya arasında yıllardır bir rekabet var diyebiliriz özellikle teknoloji alanında teknolojiyi geçtik geçtiğimiz kadınlar dünya futbol şampiyonasında bile Japonya Amerikan maçı kıyasıya geçmişti bunları geçtik bu iki ülke ciddi anlamda teknoloji yarışına girdi.

Japonyanın ünlü Suidobahsi Heavy Industry robot yapım firmasını çoğumuz biliriz. Bu firma ciddi anlamda robotlarıyla ünlü olmasının sebebi robotlarının gerçekten kaliteli ve başarılı olmasından dolayı hatta bildiğiniz transformers gibi diyebiliriz evet aynısı.

Amerikada da birçok firma robot yapımlarıyla ünlenmiştir ancak yaptıkları robotların çok kaliteli olmamasından dolayı pek piyasada kalamamışlardır fakat MegaBots firması ciddi anlamda diğer firmalara fark atmış ve robotları ile ABD ülkesinde inanılmaz ün kazanmıştır. Japonya ile Amerika arasında kıyasıya mücadele devam ederken şimdide Robot Savaşı gündeme geldi.

Firmalar kendi robotlarını ürettikten sonra dünyada o kadar ülkede olsa Japonlar ABD’yi ABD’liler Japonlara savaş açmış ve paylaştıkları videolarla hep birbirlerini ezmeye çalışmışlardır. Tabiki internet üzerinden yaptıkları laf savaşları biryere kadar sürmüş ve sona ermiştir ancak 2 Temmuz gününde iki firmanın robotları ciddi anlamda savaş lafları atmıştır ve robot savaşını izleyecek seyirciler adeta transformers savaşı izlemiş gibi olacaklarını söylediler. Savaşın net zamanı ve durumu ile ilgili makalemiz güncellenecektir.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.