Kasım Ayında Mobil İşletim Sistemleri Pazar Payları

Mobil İşletim sistemlerinde Amerika ve Avrupa’ da  son durum

Kasım ayında mobil işletim sistemlerinin pazar paylarına şöyle bir göz attığımızda beklentilerimizin dışında herhangi bir durumun söz konusu olduğunu söyleyemeyiz. Yılbaşındaki Google ile Android‘in yakınlaşması, Samsung‘un akıllı telefon pazarındaki gayretlerinin yanına birkaç firma daha eklenince genel piyasa hakimiyetinin Android ten tarafta gözükmesi normal oldu.

Avrupa Kasım Ayında Mobil İşletim Sistemleri Pazar Payları

Kendine has alışkanları ile farklılıklar gösteren Kuzey Amerika kıtasında iPhone‘un yeni modelleri ile beraber iOS un Avrupa‘ya oranla daha iyi pazar payına sahip olmasını sağlıyor.

Kuzey Amerika Kasım Ayında Mobil İşletim Sistemleri Pazar Payları

Ancak göz ardı edilmemesi gereken bir oyuncu var bence. Aylar geçtikçe ve özellikle Windows 10′ un piyasaya çıkışı, Microsoft’un akıllı telefon ve tablet piyasasına getirdiği yeni modeller, mobil pazarda daha fazla tecrübe edinmesi, Sony ve Samsung gibi firmaların ürün çeşitliliklerini ve performanslarını daha farklı noktalara odaklayacak olması ile Android veya iOS kullanıcılarının Windows Phone’u da denemek istemesinin getireceği rüzgar pazar paylarında ki oranların hatırı sayılır şekilde değişmesine neden olabilir.

Elbette bunun için Microsoft’un daha fazla çalışması da gerekli.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0