Kickstarter Yükseliyor !

2009 yılında faaliyete geçtiği günden itibaren toplamda 2 milyar dolardan fazla bağış toplayan Kickstarter hakkında bilgiler yazımızda …

Kickstarter üzerinde duyurulan projeleri beğenenler, sadece katkıda bulunabildikleri gibi ürüne sahip olmak için de bağış yapabiliyorlar. Bu bağışlar minimum 1 dolar olurken, belirlenen daha yüksek miktarlara da çıkabiliyor. Kicstarter kendi yaptığı bu araştırmayı internet siteleri üzerinden yayınladı. Bu grafiğe göre 2009 yılından itibaren 11 Ekim 2015’e kadar olan süreçte 9.5 milyondan fazla bağışçıya ev sahipliği yapmış ve 2 milyar dolardan fazla bağış toplamış gözüküyor.

Kickstarter Yükseliyor !

Kickstarter Gelişiyor

Grafiğe bakıldığında göreceğiniz üzere 1 milyar dolarlık sınıra ulaşmak 5 yıl almış olsa da Mart 2014’ten sonraki 19 aylık süreçte 2 milyar dolar sınırına çok kısa bir sürede erişim sağlanmış. Son dönemde popülerliği oldukça artan Kickstarter, bağımsız geliştiricilere ve hayallerinin peşinden koşanlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Bunların dışında Kickstarter’ın notlarının arasında bağışların genelinin 100 doların altında olduğu ve en çok yapılan bağış miktarının ise 25 dolar olduğu belirtilmiş.

En Çok Bağış Alanlar

  • Oyun kategorisinde en çok bağış toplayan projenin hedefi 10 bin dolar iken toplamda 8 milyon 782 bin 571 dolar toplanmış. Projenin adı, Exploding Kittens.
  • Teknoloji kategorisinde en çok bağış toplayan projenin hedefi 800 bin dolar iken toplamda 6 milyon 225 bin 354 dolar toplanmış. Projenin adı, Pono Music.
  • Tasarım kategorisinde en çok bağış toplayan projenin hedefi 500 bin dolar iken toplamda 20 milyon 338 bin 986 dolar toplanmış. Projenin adı, Pebble Time.
Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0