Kırmızı Işık Android Uygulaması

Son zamanlarda artan kadına şiddet eylemlerinin önüne geçebilmek, en azından bu durumu engelleyebilmek için geliştirilen projelerden birisi Kırmızı Işık Android Uygulamasıdır. Vodofone tarafından geliştirilen ve devlet desteği alan uygulama özellikle bayanlarımız için büyük bir ihtiyaç haline gelmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye Vodafone Vakfı’nın ortak projesi olan Kırmızı Işık Android Uygulaması ile kadınlarımızın şiddetten korunması amaçlanmaktadır. Küçük küçük projenin işlevlerinden bahsedelim.

Kırmızı Işık Android Uygulaması ile yakınınızdaki Aile ve Sosya Politikalar Bakanlığı’na ait birimleri bulabilirsiniz. Acil arama seçeneklerine ekleyeceğiniz kişileri anında arayabileceksiniz veya konum bilgilerinizi tek bir tuş ile gönderebileceksiniz. 183 – 112 – 155 ve 156 gibi acil durumlarda kullanabileceğiniz merkezleri tek bir tuş ile arayabilirsiniz.

Kırmızı Işık 1

Tabi bu uygulamanın işlevleri sadece yukarıdaki eylemlerden ibaret değildir. Ayrıca bilgilendirme alanı da bulunmaktadır uygulamada. Bilgilendirme seçeneği ile şiddete maruz kaldığınızda veya bir şeyler olacağını hissettiğinizde ne yapmanız gerektiğini anlatan verilere ulaşabilirsiniz.

Ayarlar seçeneğinden SMS metnini, acil arama listesini ve kalibrasyon ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Salla – Uyar ve Sahte Uygulama seçeneklerini de ayarlar kısmında dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Tüm bu hizmetlere Vodafone kalitesi ile ücretsiz olarak sahip olabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken Google Play Store üzerinden Kırmızı Işık uygulamasını indirmek ve cihazınızda kullanmaya başlamak olacaktır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0