Kolye ile Hackleme Yapabilme

Bilgisayarınızda bulundurduğunuz özel içerikler yüzünden sağlam bir güvenlik durumu oluşturmak zorundasınız. Aksi şekilde davranacak olduğunuz takdirde bilgisayarınızın siber bir saldırıya uğrama tehlikesiyle karşı karşıya gelebilir, tüm bilgilerinizi kaybedebilir; hatta internet sitelerinde rastlayabilirsiniz. Gelişen teknolojiyle bilgisayarlarınız ne kadar güvenilir ve hızlı olursa olsun güvenlik duvarı oluşturmadığınız takdirde erişim de o denli kolay olacaktır.
Teknolojik gelişmelerin faydalı olduğu kadar zararlı yönlerinin de olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

USB Kolye ile İStediğiniz Bilgisayara Ulaşın

Son olarak kolye şeklinde gündeme gelen bu tür taşınabilir akseusarla tanımadığınız bir kişinin bilgisayarına girerek tüm bilgilerine ulaşabilmek mümkün oldu. Samy Kamkar isimli genç bu kolyeyi kullanarak, önemli güvenlik sorunlarının oluşumunda baş rolü kimseyle paylaşmıyor. Kamkar; son olarak 2006’da MySpace’i ele geçiren SkyJack adlı virüsün yaratıcısı olarak tanınıyordu. Son projesi de bilgisayarı en fazla bir dakika içinde ele geçirebilecek bir USB kolye.

Üzerinde bir mikroblgisayar bulunan bu kolye bilgisayarınızla USB üzerinden irtibat kuruyor. Bu şekilde kendini klavye veya mouse olarak tanıtan kolye, bilgisayarının güvenlik sistemlerini kapatarak kolay bir erişim sağlıyor. Bu sayede bilgisayarınız hacker’lara açık bir hale geliyor ve uzaktan kolaylıkla ulaşılabiliniyor. İşin kötü tarafı da bu tür işlemlerle karşı yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Bu yüzden dizüstü bilgisayarlarınızı dış ortamlarda kesinlikle yanınızdan ayırmayın.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0