Kore’de Samsung Binasında Yangın

Kore’nin Gwacheon şehrinde içinde Samsung şirketinin web sitesini ve Samsung’un veri ağını barındıran bir verimerkezi olan SDS binasında yangın çıktı. Bu durum bazı hizmetlerin aksamasına ve hata mesajları alınmasına yol açtı. 20.04.104 sabah 06:15 sularında gerçekleşen olay Samsung açısından büyük panik ile karşılandı.

Kısa süre sonra verimerkezinin yedek sunucularının çalıştırılması ardından problem giderildi. Yangında herhangi bir can kaybı olmazken, şirketin asıl merkezinin Suwon’da olduğu için büyük çapta bir mağduriyet yaşanmadı. Samsung‘un ana web sitesi ve kullanıcılara çeşitli hizmetlerin sunuşduğu veri ağları bu verimerkezinde bulunuyordu.

Kore medyasından alınan bilgilere göre herhangi bir can kaybı yok. Şuan için işler Samsung açısından iyi görünüyor. Daha önce de kendi binalarının yanmasıyla milyonlarca dolar zarara uğrayan Samsung’un başı dertten kurtulmuyor.

Dünyadaki hemen hemen verimerkezi yedekleme sistemi olmaksızın çalışmaz. Bu tarz yangın ve fiziksel hasara neden olabilecek felaketler için farklı bir lokasyonda kurulan veri ağında yedekleme sistemi kullanılır. SDS binasında yedek sistemlere geçilerek hızlı bir telafi sağlanmıştır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0