Ana SayfaTeknoloji HaberleriKoronavirüs Aşı Testleri İnsanlar Üzerinde Başarılı Oldu!

Koronavirüs Aşı Testleri İnsanlar Üzerinde Başarılı Oldu!

Türkiye'de de aşı çalışmaları devam ediyor ancak önem taşıyan bir haber Çin tarafından geldi.

-

Star Wars Jedi: Survivor Tanıtıldı!

Günümüzün en büyük kurgu evrenlerinden birine sahip olan Star Wars serisini bilmeyen yoktur. Özellikle oyunları...

Çin’de koronavirüs aşı testleri insanlar üzerinde olumlu sonuçlar verdi. CNBG tarafından üretilen iki farklı koronavirüs aşı çalışmasının deneylerinde koronavirüse karşı antikor üretildi.

Yakın bir tarihte dünya üzerinde 10 milyon vaka barajını aşan koronavirüs pandemisi, aşı bulunamadığı taktirde tüm hızıyla yayılmayı sürdürecek. Bu konuda birçok ülke çeşitli çalışmalar yapıyor. Türkiye’de de aşı çalışmaları devam ediyor ancak önem taşıyan bir haber Çin tarafından geldi.

CNBG organizasyonunun Pekin ekibi tarafından üretilen iki farklı aşı denemesinin olumlu yanıt verdiği açıklandı ve bu aşıların 1.120 sağlıklı insanın tamamında koronavirüs antikorları üretilmesine fayda sağladığı açıklandı. Aynı şirket tarafından Wuhan şehrinde yapılan çalışmaların da olumlu olduğu açıklaması geldi.

Aşı ile ilgili olumlu açıklamalarda bulunan firma, farklı ülkelerde de test yapmak için izin aşamasında olduklarını belirtti. Birleşik Arap Emirlikleri’nde de testlerini devam ettiren firma gerekli izinlerin alındığını söylese de aşının gidişatı ile ilgili bilgi vermedi.

Koronavirüs aşı testleri

Dünya Sağlık Örgütü Koronavirüs Aşı Testleri Önceliği Veriyor

DSÖ tarafından yapılan yeni bir açıklamada, İngiltere’de çalışmaları devam eden Astrazeneca firması ve ABD merkezli Moderna firmasının ürettikleri aşı denemelerinin de ileri seviyede gelişim yaşadığı belirtildi. Dünya üzerinde toplamda 200’e yakın aşı denemesi olduğunu açıklayan Dünya Sağlık Örgütü, bunların yalnızca 15 tanesinin insan testine geçiş yaptığını belirtti.

Aşı üretme çabaları tüm dünyada devam ediyor ancak Çin’den gelen bu yeni haberler aşıların yakın zamanda hayata geçebileceğinin habercisi olabilir. Yeni bilgileri sizlere aktarıyor olacağız.

-- Reklam --

Android telefonunuzda indirilenleri nasıl bulabilirsiniz?

Web'de gezinmek bir yaşam biçimi olduğundan, dosya indirmek çoğumuzun yaptığı düzenli bir günlük etkinliktir. Müzik, fotoğraf veya video olsun,...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz